Burger Lab / Karaköy – Serzenişli bir yazı!

İyi hamburger bulmak ve yemek artık daha kolay olduğu için seviniyoruz tabi. Peşi sıra açılan butik burger dükkanlarının hepsi damağın hafızasına giremiyor ama çoğunluk buralarda dolaşıyor.

Burger Lab” da iyi burger yapan yerlerden. Etinin güzel olduğu belli oluyor hemen. Ekmek ve yeşillikleri tazecik. Burgeri için diyeceğim hiç bir şey yok. Sadece donmuş patates kullanmalarına anlam veremedim. Burgere bu kadar özenirken, neden Superfresh ayarı bir şey tercih edilir anlamıyorum.

Genel olarak işletme sahibi ve şef güzel bir lezzet çıkarmak için uğraşıyorlar belli ki.

Fakat analar tahtını yaparmış, bahtını değil.  Çünkü garsonlar yüzünden mekanların imajının sarsılmasına kimse mani olamaz.

burgerlab-lab-burger

 

Garsonlardan ne zaman sos istesem ya dibini bulmuş şişeyi getirir ya da kalmadı der, geçer kenara. Burger Lab’da da aynı şey oldu tabi. Masaya kocaman yerleştirilmiş sosluk tepsisinde sadece ketçap ve mayonezin olması komik oluyor artık. Barbekü sos istedim, dibinde bir lokma olan şişeyi getirdi mesela.

Neyse biz kullandık ama yan masaya nasip olmadı, tüh. Oturduğum masa içecek dolabının hemen karşısına bakıyordu ve kapı açıldıkça dolu barbekü şişesi bana göz kırpıyordu. İşte yan masanın barbekü sos talebine “kalmadı malesef” diye geri dönen garsonla bu iş olmaz.

Belli ki pazar günü, insanlar oraya keyifli vakit geçirmek için gelmiş, yemeğini geçiştirmek için değil, o yok, bu yok demek olmuyor.

 

“Patates hamburgerle birlikte gelebilir mi?” deyince, “biz onu ayarlayamayız” demek ise hiç olmuyor. Halamı çağırayım o ayarlasın isterseniz.

 

Bu yeni nesli burger dükkanları iyi de, yeni nesil garsonlar bi’ acayip!

 

Adres: KEMANKES MAH NECATIBEY CAD DERICILER SOK NO:10/A KARAKÖY

 

Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir