Çukur Meyhane

Yemek ve sohbet ikilisinin meyhane masalarında doruklara çıkması hiç tesadüf değil tabiki. Öyle güzel mezeler, böyle leziz yemekler insanın karşısına  her yerde çıkmıyor  bir de.  Mekanın şahanesine denk gelip, keyifli arkadaşlarla masa başına kurulunca da doyumsuzluk başlıyor.

 

Ne zamandır gitmeyi istediğim Çukur Meyhane de yukarıdaki tarifin kısa bi özeti. Mezeler genel olarak çok başarılı, mezelere ilave olarak benim için öne çıkanlar yaprak ciğer ve balık kokoreç oldu. Kavun da çok iyiydi 🙂

 

image

Çukur Meyhane‘ de şöyle bir güzellik var. Diyelim  söylediğiniz rakıyı bitiremediniz, şişenizin üstüne isminizi yazıyorlar ve buzdolabında saklıyorlar. Şişeyi bitirmeye, isterseniz ertesi gün gelin isterseniz de seneye. Evet, bir sene sakladığımız şişeler oluyor, diyor dükkandaki güler yüzlü hanımefendi. Hatta ekliyor, ” İzmir’de böyle bir yerde çalıştım, aynı uygulama orada da vardı ama genel olarak şişeyi bitirmeden kalkmıyorlar, İstanbul’da böyle bir ortamda haftalara böle böle içmeyi seviyor insanlar”.

 

Çok basit bir şey ama en sevdiğim yönü de kızarmış ekmeğin masada bitmeden yenilenmesi oldu. Bu kadar basit bir şeyi de yapamayan o kadar çok yer var ki. Onları da daha sonraki postlara saklıyorum.

 

Fiyatlar ise genel ortalamada. Mezeler 7 TL, balık şiş, kokoreç gibi ara sıcaklar ise 8 TL.

 

image


Adres: Turnacıbaşı Caddesi Kartal Sok. No: 1 / A Galatasaray, Beyoğlu

Tel: 0212 244 55 75

Tarif: Çin büfenin sokağı, aynı zamanda Urban’ın da sokağı.

 

 

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir