En Çok Tercih Edilen Filtre Kahve Makineleri

Düzenli olarak kahve tüketen herhangi biri, evde kahve makinesi bulundurmanın “hayatta kalmak” ve para tasarrufu için çok önemli olduğunun farkındadır.

Aralıksız bir şekilde evde zaman geçirmeye başladığımız bu günlerden önce, evde sık sık kahve yapma alışkanlığınız olmayabilir. Butik kahveciler ya da artan Starbucks kahve fiyatlarına rağmen çoğumuz anı kurtarmak için kahve ihtiyacımızı dışarıdan karşılıyorduk. Tam da bu günlerde, evinize bir filtre kahve makinesi almaya karar verdiyseniz ama kahve makinesi konusunda bu kadar çok seçenek varken nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, aşağıdaki önerilerim işinize yarayabilir.

Alanınız ve ihtiyaçlarınız için doğru kahve makinesini bulmak zor olabilir tabii. Zamanlayıcılı bir kahve makinesine mi ihtiyacınız var? Belki mutfağınızda yer kısıtlamalarınız vardır ve saklayabileceğiniz bir şey arıyorsunuzdur. Ya da belkide sadece piyasadaki en iyi üreticiyi istiyorsunuz.

İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, tadı güzel olan, harika görünen ve en çok tercih edilen filtre kahve makinelerinden tavsiyeleri paylaşıyorum.

#1 FK 6910 Arçelik Resital Filtre Kahve Makinesi

Arçelik filtre kahve makinesi

Fincan kapasitesi 10 ve karaf malzemesi camdan. Damlama durdurma fonksiyonu mevcut. Çıkarılabilir su tankına sahip. Bulaşık makinesinde yıkamaya müsait. Su göstergesine ve sıcak tutma özelliğine sahip.

Fiyatı: 469 TL

#2 K 8580 R Eternity Arçelik Rose Gold Filtre Kahve Makinesi

Filtre kahve makineleri

Özellikle de rengiyle favorilerden. Digital saatli LCD-ekrana sahip. Bulaşık makinesinde yıkanabilir. Fincan kapasitesi 10 ve karaf malzemesi camdan. Damlama durdurma fonksiyonu mevcut. Çıkarılabilir su tankına, su göstergesine ve sıcak tutma özelliğine sahip.

Fiyat: 839 TL

#3 Karaca Inox Filtre Kahve Makinesi

Tek seferde 1,25 lt (10 fincan) kahve demleme kapasitesi var. Damlama önleme özelliği mevcut. Su seviyesi göstergesi, sıcak tutma özelliğine ve tekrar kullanıma uygun filtreye sahip.

Fiyat: 249,99 TL

Karaca, aynı zamanda SMEG, Nespresso ve Cookplus markalarının filtre kahve makineleri de satmakta.

#4 Karaca Hatır Plus 2 in 1 Black Copper Kahve Makinesi

Karaca Hatır Plus 2 in 1

Bu makine eşliğinde ister filtre kahve ister Türk kahvesi yapabilirsiniz. Tek seferde beş kişilik Türk kahvesi yapabilme özelliğine sahipken, yine aynı şekilde 5 kişilik de filtre kahve çıkarıyor. Filtre kahvede 30 dakika ısı koruması sağlıyor.

Fiyat: 649,99 TL. İnternet satış sitesinde indirim görünüyor.

#5 Delonghi ICM 15210 Filtre Kahve Makinesi

10 bardak kahve demleme kapasitesine sahip. Cam sürahisi bulaşık makinesinde yıkanabilir. 40 dakika sonra otomatik kapanma sağlıyor. KAğıt filtresiyle kullanılabilir.

Fiyat: İnternet satış fiyatı 345 TL.

#6 Delonghi ICM 15210.1 Filtre Kahve Makinesi [Enerji Sınıfı A]

10 bardak kahve demleme kapasitesi var. Cam sürahisi bulaşık makinesinde yıkanabilir. Su seviyesi göstergesi; makinenin her iki tarafında doluluk göstergeli tanka sahip. Kahveyi sıcak tutmak için özel plakası mevcut.

Fiyat: İnternet satış fiyatı 449,90 TL.

#7 Philips Café Gaia Kahve Makinesi

Café Gaia kahve makinesi; aroma karıştırıcı özelliği sayesinde her fincan kahvede lezzetli kahve sunmak için kahveyi termosun içinde karıştırıyor. Kahveniz hazırlandıktan 30 dakika sonra kahve makinesi, enerji tasarrufu ve güvenlik sağlamak amacıyla otomatik olarak kapanıyor. Sürahi ve filtre tutucu bulaşık makinesinde yıkanabilir.

En fazla 15 fincan kahve kapasitesine sahiptir.

Fiyat: 359,99 TL

#8 Arzum Brewtime Delux Filtre Kahve Makinesi

12-14 arası fincan kahve kapasitesine sahiptir. Aroma özelliği sayesinde ise kahvenin sertliğini (yumuşak mı, orta mı, sert mi) ayarlayabilirsiniz. Kahveyi 45 dakikaya kadar sıcak tutar. Yıkanabilir filtreye sahip. Damlatma önleyici sistemi sayesinde de, ısıtıcı tabanı temiz kalır.

Fiyat: 549,90 TL

#9 Arzum Brewtime Filtre Kahve Makinesi

10-12 fincan kahve kapasitesine sahiptir. Kahvenizi 40 dakikaya kadar sıcak tutar. Yıkanabilir filtreye sahip. Damlatma önleyici sistemi sayesinde de, ısıtıcı tabanı temiz kalır.

Fiyat: İnternetteki fiyatı 244,93 TL

#10 Braun CaféHouse Pure AromaDeluxe KF 570

AromaCarafe özelliği sayesinde ile pişirildikten uzun süre sonra bile kahvenizden aynı mükemmel aroma ve lezzet keyfini almayı vaat ediyor. Otomatik kapanma fonksiyonu bulunur. 10 fincan kapasitesi var.

Fiyat: İnternetteki fiyatı 404,50 TL

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir