En Gerçek Sultanahmet Köftecisi Sonunda Belli Oldu

En Gerçek Sultanahmet Köftecisi Sonunda Belli Oldu

 

Gerçekten hepimizin içine dert olmuş demek ki, mahkeme kararıyla kesinleşen bu karar Twitter’da TT oldu. Voovvvv!

En Gerçek Sultanahmet Köftecisi Sonunda Belli Oldu

 

Daha bu kararın haberini almadan, dün Bağdat Caddesi’nde yol üzerinde iki adet Sultanahmet Köftecisi’ne denk geldim. Bağdat Caddesi’nede hayatımda sekizinci gidişim herhalde. İşte diğer semtlerde konu yangın yeri, malumunuz. Hepimiz “Sultanahmet Köftecisi“yiz durumu var.

Fakat o işler öyle olmuyor değil mi? Kelime oyunları yaparak bu açlık oyunlarını çözemeyen işletme sahiplerinin dram günüdür bugün.

Çünkü 1920 yılında açılan Sultanahmet Köftecisi’nin sahibi olan Elit Gıda, Sultanahmet Köftecisi adı altında zincir zincir büyüyen Sultanahmet Gıda’yı mahkeme kararıyla tazminata mahkum etti.

Haberi yapan Hürriyet’ten Özge Eğrikar sağolsun, konuyu duyurarak mevzuyu kitlelere iletti.

 

Peki şimdi ne olacak?

Şu olacakmış; Sultanahmet  Gıda, hiç bir reklam aracı üzerinde Sultanahmet Köftecisi ismini kullanamayacak. Bir de sultanahmetkofteci.com.tr adresinin iptaline karar verilmiş. Ve gerçek Sultanahmet Köftecisi’nin 4. kuşak torunlarına 626 bin 993 lira tazminat ödeneceği kararı alınmış.

 

Mehmet Seracettin Tezçakın’ın dedesi tarafından 1920 yılında kurulan köfteci, ilerleyen yıllarda sadece  ‘Sultanahmet Meşhur Halk Köftecisi’ ve ‘Sultanahmet Köftecisi’ isimlerini kullanarak yola devam etmiş.

 

Tarihi Sultanahmet Köftecisi Selim Usta: Alemdar Mahallesi, Divanyolu Caddesi, No 12, Fatih

 

Soluğu başka köftecilerde de almak isteriz diyenlere öneri;

 

Ee tabii ki bu da çok güzel!

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir