SIK SIK GİTMEK İSTEYECEĞİNİZ BİR MEKAN: IT’S OK COFFEE

SIK SIK GİTMEK İSTEYECEĞİNİZ BİR MEKAN: IT’S OK COFFEE

Karaköy’de son zamanlarda beni iten ve ayaklarımın çok da gitmek istememesine sebep olan şey neyse artık, başka semtlerde yeniden huzuru bulmamı sağladı.

Karaköy’de saçma kalabalığın ( ki bana göre)  günden güne artması ve her gittiğimde boş masa bulacağım diye mücadeleye girmeye çalışıyor olmam ne kadar da anlamsız.

İşte o yüzden de her beş yazıdan üçünde “burası tam bir huzur deposu, mutlaka gelin” diyorum herhalde. Kahve içmek için hiç köşe kapmaca oynayamayacağım ortada.

 

 

Gidip tatlı tatlı sakin sakin efendi efendi iyi kahve içip yanında da şahane bir tatlı götüreceğim, yeni açılan ya da var olan mekanları sarıp sarmalama arzusundayım.

Kendimce yukarıdaki tarife uyan birkaç mekanım var, onlara yeni açılan It’s OK Coffee & Restarting Co. da eklenecek gibi duruyor.

Çukurcuma’da yer alan ve Ağustos ayında kapanan mekan 7 GR’ın yöneticisi Yücel Orhun’un ( Yücel abinin işte) Cihangir’deki yeni mekanı It’s OK Coffee & Restarting Co., gidip keyifli vakit geçirmelik bir mekan olmuş.

 

Processed with VSCOcam with e6 preset

Kahveler zaten benim için keyif ala ala içtiğim nadir tatlardan ama asıl devreye tatlılar giriyor bir de. Havuçlu Cheesecake’in tadı şimdiden yayılmış. Kahveden rol çalmaya başlamış bile.

Cookie’ler de nefis. Yücel Orhun’un sohbeti de.

Processed with VSCOcam with e6 preset

Chemex ve V60’ta çekirdek olarak Panama, Ethiopia, Colombia, Kenya ve Brasil öne çıkanlardan. Bu arada tüm tatlı çeşitli ve sandviçleri kendi mutfaklarında üretiliyor.

İster kahvaltıya ister kahve, tatlıya, bir koşu ziyaret edilecek mekanlardan.

Adres: Kılıçali Paşa Mahallesi, Akarsu Yokuşu Sokak, No 37 Cihangir

Processed with VSCOcam with e6 preset

SIK SIK GİTMEK İSTEYECEĞİNİZ BİR MEKAN: IT’S OK COFFEE

It's OK Coffee & Restarting Co. Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir