TAM DA ARADIĞIM MEKAN: DÜN MODA

TAM DA ARADIĞIM MEKAN: DÜN MODA

Çılgınca olmasa da, içten içe bir arayış söz konusuymuş meğerse. Dün Moda’nın kapısından içeri girince “Tam da aradığım/ız mekan” dememek mümkün değildi. Yanılmıyorsam mekanda iki tabak çorba içen Tuğçe de öyle düşünüyor.

Sakin ve huzurlu bir sokakta yer alan Dün Moda, çabuk çabuk hızlı hızlı açılan mekanlarla karşılaştırma yapılmayacak kadar farklı bir noktada bence.

TAM DA ARADIĞIM MEKAN: DÜN MODA

 

İlk başta mekanın sade ve zarif dekoru devreye giriyor. Zamansız ve gerçekten de “Dün” de kalmış gibi her şey. Ama aynı zamanda da bugünün göbeğinde hissettiren bir havaları var. Değişik bi’şiler işte.

Gidip öyle alık alık takılmak ya da zaman durmuş gibi dergi karıştırmak, kitap okumak için çok ideal.

Yemek kısmına da gelecek olursak bir günlük çıkan ve kapının hemen oracığında yeşil tahta üzerinde yazan menüleri var, bir de kahvaltıdır, salatadır, sandviç gibi alternatifli lezzetlerin yer aldığı basılı menüleri. Basılı olan menüyü birazcık çözmek zor ama belki benim şeyliğimdir o. Menünün arka sayfasında resmen error verdim.

 

 

#menu #kadikoy #kadikoymoda #mahallemoda

dün (@dun_moda) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

 

Yola günlük menü üzerinden devam ettik zaten sonunda. Keçi peynirli köy çorbasını denedim, bir daha olsa yine içerim. Günlük menüyü Dün Moda’nın instagram hesabı üzerinden takip edebilirsiniz. Ekmeklerinin de güzel olduğunu belirteyim. Aa bir de Moda’daki “Yer” ile de kardeşler. Şehrin diğer üç harfli mekanlarını şurada bulabilirsiniz!

Duygularımı hemen belli ettiğim üzere Dün, Moda’nın en keyifli yeri benim için artık.

Adres: Caferağa Mahallesi, Lütfü Bey Sokak, No 42/6, Kadıköy

TAM DA ARADIĞIM MEKAN: DÜN MODA

Dün Moda Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir