2015’DE İÇİNDEN HİÇ ÇIKMADIĞIM MEKANLAR

Her yıl açılan o şahane ya da şahane olmaya çalışan mekanları önümüzdeki sene de görür müyüz bilinmez ama bazıları bana bu yıl baya keyifli zamanlar yaşattı.

 

2015 best nine” uygulaması sayesinde Fooduristik’in instagram hesabında en çok like alan fotoğraflar karşıma döküldü. İçlerinde gitmeyi en çok sevdiğim yerler ve çok daha fazlası var. Kısaca benim için yılın özeti şöyle olmuş;

THE GOURMAND

 

Bu yıl Serdar-ı Ekrem’de açılan Gourmand, benim vazgeçilmezlerimden oldu galiba. Tatlıları ve sandviçleri süper, tamam ama mekanın huzur verici ortamı benim için yılın en iyilerinden. Şurada detaylıca yazmıştım. Gitmediyseniz bi’ uğrayınız.

SAHRAP PERA

Asmalı Mescit’in yenilerinden, azıcık eski bile olmuş olabilir, keyifli leziz yemek için kestirme adreslerimden oldu. Karidesli humus ve midye pilavı nefis. İlgi alaka da gayet yerinde. Kasılmadan, gerilmeden güzel bir yemek için tercih edilebilir.

MASUM MUTFAK

Aynı hafta içerisinde üç kere gitmişliğim var. Özenli ve dolu dolu kahvaltı için listenin ilk sırasına yazınız. Kalabalık arkadaş toplanmaları için de ideal. Kuzguncuk havası da bonus oluyor.

 

BADEM

Burası da ofisimizin hemen arkasında yer aldığı için tabii ki listeye girecekti. Yılın çoğunluğunu buradaki ev yemeklerini yiyerek geçirdik. Gerçekten çok başarılı. Uyduruk “ev” lokantası konseptinde değil. Osmanbey için baya iyi.

LA PATISSERIE LUNE

Yaşasın tatlı yemek! Badem unuyla yapılan her şeyi koşarak denemenizi tavsiye ederim.

 

 

GRANDMA

Açık büfe tatlı masasıyla kalbimi çalan Grandma, gösterdiği büyük anne şefkati ve ilgisinden ötürü olsa gerek, yılın en çok ziyaret ettiğim mekanlardan oldu herhalde.

MEG

Sanki evde hiç “ev” yemeği yemiyormuşum gibi, dışarıda da ev yemeği yapan mekanlardan ayrılamıyorum. Nişantaşı için cuk diye oturan bir mekan olan MEG’in şeflerinin eli çok lezzetli.

KALKANOĞLU PİLAVCISI

Of! Affetmem. Kuru fasülye, kavurma ve pilav. Başka hiç bir şey yok bu mekanda ( cacık, hoşaf harici). Olmasına da gerek yok zaten. Her türlü gider bu üçlü. Açlıktan gözüm dönmüşse ve Taksim’deysem soluğu burada almak iyi geliyor.

… ve yıl içerisinde kaç kez gittim sayamadıklarım.

 

Osmanbey Sevinç Simit, Gölge Kahve, Urban, Nişantaşı Starbucks, çeşitli dürümcüler.

 

Aklıma geldikçe eklerim listeye artık. 2016’da çok güzel mekanlar açılsın ama garsonlar insana insan gibi davransın, müşteri düdüklenmesin, oraya özünde keyifli zaman geçirmek için gittiğimiz unutulmasın. Hadi bakalım!

 

2015’DE İÇİNDEN HİÇ ÇIKMADIĞIM MEKANLAR

Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir