İstanbul’un En Lezzetli Çorbacıları

İstanbul’un En Lezzetli Çorbacıları

Bu havalarda, bazen kat kat giyinip sokağa çıkmak işe yaramayabiliyor. “Üşüyoruz!” etkisi hiç azalmadan devam ederken, dıştan içe doğru ısıtma sistemiyle günlerimizi daha keyifli geçirebiliriz. Bunun da en önemli yollarından biri de elbette ki çorba! İşte şehrin en iyi çorbacıları…

Hebun

Listenin ilk sırasına kurulması, tabii ki de tesadüf değil. Gidenler mest, gitmeyenler ise pişman. Durumun özeti bu.

Yaklaşık 20 çeşit çorbaya yer veren Hebun, her damak zevkine göre alternatif bulundurmakta. Porsiyonlarının büyük olduğunu söylemekte fayda var. Ayrıca azar azar alıp, aklınızda kalan çorbaların da tadına bakabilirsiniz. Mekanın küçük olduğu göz önünde bulundurulunca, yer bulamama durumunda hemen geri dönmemenizi öneririm. Sıra çok hızlı bir şekilde gelmekte. Siz de o sırada ne içeceğinizi düşünürsünüz.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Mumhane Caddesi, No 35/A, Beyoğlu

 

Soup İstanbul’un lezzetleri

Soup İstanbul

38 farklı sağlık çorba içebileceğiniz Soup İstanbul, listenin en iyilerinden. Aklınızda olan ya da olmayan çorba çeşitlerini denemek için ve tabii içinizi de ısıtmak için Soup İstanbul’a doğru yol almanızı tavsiye ederim.
Eğer bu kadar çeşit arasından seçim yapmakta zorlanırsanız da, önerilerim Rokforlu Karnabahar Çorbası ve Bal Kabağı Çorbası olacak.

Çorbaları, Kanyon ya da Ihlamur Yokuşu’ndaki şubelerinde deneyimleyebilirsiniz.

 

Kapta Soupasta

Kemik suyu, tavuk ya da sebze suyuyla hazırlanan günlük çorbalar için adresimiz belli; Kapta Soupasta. Yirmiye yakın çorbaları mevcut ama günlük çıkan çeşitlere göre farklılık göstermekte. Ama mesela Terbiyeli Bademli Tavuk Çorbası’nı ve Ekşili Köfte Çorbası’nı bulursanız kaçırmayın.

Mekanın lezzetli makarna ve salataları da oldukça başarılı, aklınızda olsun.
Adres: Dört farklı şubeleri mevcut. Kapta NişantaşıProf. Dr. Müfide Küley Sk. (Poyracık Sk)No:47/3 Bakırcı Apt Teşvikiye

 

Yazının devamını yemek.mynet.com’da bulabilirsiniz.

İstanbul’un En Lezzetli Çorbacıları

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir