Kadıköy’den Bir Keşif; Bina

Kadıköy’den Bir Keşif; Bina

Kadife Sokak, Kadıköy’ün meşhur barlar sokağı, yıllardır popüleritesini kaybetmeksizin, insanların uğrak yeri olmayı sürdürdü. Anadolu yakasında arkadaşlarımla bir şeyler içeyim, yiyeyim, diyenlerin mutlaka yolunun kesiştiği bu bölgede son zamanlarda birçok yenilik olduğunu söylemeliyim.

Severek gittiğim, Arkaoda, Yer ve Dün’ün arkasındaki isimlerin oluşturduğu Bina da bu yeniliklerin başını çekenlerden.

Eski İsis’i Kadıköyseverler bilir. Sokağın sonuna doğru sağ tarafta dört katlı şık bir yapıydı ve epey de sevilirdi. Şimdi buranın yerinde Bina var. Öncelikle söylemeliyim; kapıdan içeriye adımımı attığım an, burası benim evim olsa keşke diyerek, pencere kenarındaki koltuklarla ilgili hayallere daldım. Barlar sokağından geçen insanları izleyip bir yandan da kitabımı okuyabileceğim bir ev ortamı yaratıldığına çok sevindim. Merdivenlerden aşağıya inip de masalardan birine oturunca, Kadıköy’ün genel çehresini bile değiştirecek güçte, zevkli ve şık bir Bina’yla karşı karşıya olduğumuzu anladım. Koskoca bir bar karşılıyor sizi, etraftaki büyük çiçekler ve ağaçlar, ferah bir kış bahçesi ortamı yaratıyor. Bu bahçede yalnızca akşam vakti güzel müzikler içinde, bir şeyler içmek değil, her öğüne uygun lezzetli yemekler bulabilmek de mümkün üstelik. Sabah kahvaltı için geldiğinizde gayet yeterli bir kahvaltı tabağı, köy ekmeğiyle hazırlanan avokadolu veya kars göbek kaşarlı tost ve yumurta çeşitleri var. Bunun dışında da ekmek üstü lezzetler, karides, kapari soslu fırın patates, burrata gibi atıştırmalıklar ve salatalar da menüde. Belirtmeliyim, Bina’da her katın apayrı bir özelliği var. Orta katta, Bant Mag’ın alanı ve bu alanda sanat, müzik ve sinemaya değinen bazı etkinlikler olabiliyor. Üst katta ise konser ve davetlere yer verilmiş. Tavsiye ederim!

Kadıköy’ün yenisi Bina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eski İsis’i Kadıköyseverler bilir. Sokağın sonuna doğru sağ tarafta dört katlı şık bir yapıydı ve epey de sevilirdi. Şimdi buranın yerinde Bina var. Öncelikle söylemeliyim; kapıdan içeriye adımımı attığım an, burası benim evim olsa keşke diyerek, pencere kenarındaki koltuklarla ilgili hayallere daldım.

 

Barlar sokağından geçen insanları izleyip bir yandan da kitabımı okuyabileceğim bir ev ortamı yaratıldığına çok sevindim. Merdivenlerden aşağıya inip de masalardan birine oturunca, Kadıköy’ün genel çehresini bile değiştirecek güçte, zevkli ve şık bir Bina’yla karşı karşıya olduğumuzu anladım. Koskoca bir bar karşılıyor sizi, etraftaki büyük çiçekler ve ağaçlar, ferah bir kış bahçesi ortamı yaratıyor.

Bu bahçede yalnızca akşam vakti güzel müzikler içinde, bir şeyler içmek değil, her öğüne uygun lezzetli yemekler bulabilmek de mümkün üstelik. Sabah kahvaltı için geldiğinizde gayet yeterli bir kahvaltı tabağı, köy ekmeğiyle hazırlanan avokadolu veya kars göbek kaşarlı tost ve yumurta çeşitleri var.

 

Bunun dışında da ekmek üstü lezzetler, karides, kapari soslu fırın patates, burrata gibi atıştırmalıklar ve salatalar da menüde. Belirtmeliyim, Bina’da her katın apayrı bir özelliği var. Orta katta, Bant Mag’ın alanı ve bu alanda sanat, müzik ve sinemaya değinen bazı etkinlikler olabiliyor. Üst katta ise konser ve davetlere yer verilmiş. Tavsiye ederim!

Kadıköy'den Bir Keşif; Bina 2

Bina’nın dekoru da çok keyifli

 

Alkol: Var

Adres:  Caferağa Mahallesi, Kadife Sokak, No 26, Kadıköy

Telefon: 216 330 84 66

 

Naz Kavas
Instagram: @nazkavas

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir