KADIN ELİ DEĞEN 11 ŞAHANE MEKAN

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel olarak Zomato özel bir derleme hazırladı.

Kurucuları kadın olan restoranlardan öne çıkanları bir araya toplandı.

İşte  kadın eli değen restoranlardan bazıları. Bu mekanlar içinde benim favorilerim ise Any, Lokanta Maya ve Cup of Joy. 

 

 

 

kadın eli değen restoranlar

Lokanta Maya / Malesef Kapandı

 Başarılı şef Didem Şenol’un açtığı Lokanta Maya, Karaköy’ün en sevilen restoranlarından biri. Lezzetli yemekleri ve göz dolduran sunumlarıyla sosyal medyada da çokça paylaşılan mekana kadın eli değdiği her halinden belli oluyor.

Tabii burada devreye, Didem Şenol yönetiminde Kanyon’da açılan Gram’ı eklemek gerek. Şişhane’deki yer kapandı, bilginize.

 

 

La Vie En Rose

 Her haliyle arkasında bir kadının olduğu belli olan La Vie En Rose, Yeniköy’de nevi şahsına münhasır bir mekan. Pasta ve cupcake’lerle yola çıkan Işıl Azak, daha sonraları menüsüne ana yemekler de ekledi. Özellikle hafta sonları boş yer bulmak zor zanaat.

 

Nicole Restaurant

Aylin Yazıcıoğlu’nun yetenekli ellerinden çıkan yemeklerden oluşturulan menünün sunulduğu Nicole, İstanbul’un sevilen Fransız restoranlarından biri. ‘Fransız mutfağı sanat işidir’ cümlesinin hakkını veren Aylin Hanım, aynı zamanda restoranın ortaklarından.

 

C’est La Vie

Paris’in ara sokaklarından birinde gezerken rastlayabileceğiniz türden bir mekan olan C’est La Vie, Sibel Doğanuz tarafından açılan bir restoran. Bol peynir çeşitli kahvaltısı, reçelleri ve en önemlisi waffle çeşitleriyle konuklarının gönlünü çalan mekan, müdavimlerini de oluşturmaya başladı.

 

 

kadın eli değen restoranlar any

 

 

Cano Restaurant Bar

Karaköy’ün sevilen restoranları arasında bulunan Cano Restaurant, Candan Topdemir’in açtığı başarılı bir restoran.

 

Happily Ever After

 4 çocuk sahibi olan Ayşe Kucuroğlu, ‘çocuk da yaparım kariyer de’ cümlesinin en güzel örneklerinden biri. Bebek’te yer alan Happily Ever After’da her gün misafirlerini ağırlayan Ayşe Hanım’ın konukları arasında ünlü isimler de yer alıyor.

 

Küçük Meyhane

İki başarılı kadın, Niyaz Arığ ve Elif Tekir’in mutfaktaki ve işletmecilikteki yeteneklerini bir araya getirerek açtıkları Küçük Meyhane, Taksim’de şahsına münhasır ufacık bir meyhane. Gerçek fasıl müziğinin yapıldığı mekanın mezeleri de bir o kadar lezzetli.

 

The Crepe Escape

Şirin mi şirin ortamı, çeşit çeşit tatlı ve tuzlu krepleriyle kadınların kız kıza tercih ettiği ve birçok arkadaş sohbetine ev sahipliği yapan The Crepe Escape’in kurucusu tabii ki bir kadın. Leyla Özbayram’ın hayalini gerçekleştirerek açtığı mekanın şu anda 2 şubesi var.

 

Kantin

Nişantaşı’nda yer alan Kantin, başarılı şef ve işletmeci Şemsa Denizsel’in restoranı. Şemsa Hanım, mevsimlik taze sebzelerle ve senelerdir çalıştığı kasabından aldığı en taze etlerle Kantin’de harikalar yaratıyor.

 

Cup of Joy

Bebek’in sevilen 3’rd wave kahvecilerinden olan Cup of Joy, iki genç kadının başarısını gösterdiği bir mekan. Suzan Serez ve Ebru Döşekçi’nin hergün özenle müşterilerini ağırladığı mekanda tatlılar; şekerli, şekersiz ve glütensiz tercih edilebiliyor.

 

ANY

Arnavutköy’de yer alan ANY’nin göz alıcı bar konsepti, menüsü ve müzikleri misafirleri tarafından oldukça beğeniliyor. Mekanın kurucularından biri ise başarılı işletmeci Hülya Yazdıç.

 

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir