BOMONTİ’NİN EN YENİ KAHVECİSİ

İş yeri Osmanbey – Bomonti tarafında olanlar için bu civarda açılan her yeni mekan bulunmaz nimet sayılmaya başlanıyor tabii.

Etraftaki yeme- içme yerlerini bitirip, ezbere dönmüşken pizzacılar, kahveciler imdadımıza yetişti.

Son zamanlarda açılan tüm bu mekanlar “yeni nesil kafasında” olduğu için de ayrıca sevinçliyiz.

kozmos cafe bomonti

 

Bomonti65‘den sonra vakit geçirmelere doyamayacağımız diğer bir yeni mekan ise Kozmos Coffee. Bomonti’nin en yeni kahvecisi.

Mahalle arasında yer alan bu kahveci sakinliği ile sizi hemen tavlıyor. Sonra da kahveler, sandviçler ve tatlılar giriyor devreye.

Artık kahve tadımı konusunda bir ayrım yapamıyorum galiba.  Evet içerken güzel geliyor tadı, olması gerektiği gibi. Son zamanlarda kötüsünü içmediğim için belki de daha fazlası için yorum yapmaya benim damağım yetmiyor belki de.

Ama ellerinde kahvelerini daha da şahane yapacak çok güçlü karton bardakları olduğunu belirteyim. Sırf o karton bardaklardan almak için gideceklere sevgiler!

kozmos cafe bomonti

Sandviçler ise net ayrım yapmama sağlayacak şahanelikte. İşin ucunda  Auteur olduğunu belirteyim!

Havalar çok serinlemeden mahallede kapı önünde kahve içme keyfini kaçırmayın. Az insan, çok sessizlik ihtiyacında olanlara duyurulur. Biraz da güler yüzlü çalışanlarla lafladınız mı günü kotardınız işte!

 

kozmos cafe bomonti

Diğer alternatif postlar;

SON GÜNLERİN FAVORİ PİZZACISI

Bomonti’nin hareketlenmeye başlamasına nasıl seviniyorum anlatamam. Babylon Bomonti’nin karşısı sayılabilecek noktada yer alan Bomonti65 lezzetleriyle mest ediyor. Ve karşınızda son günlerin favori pizzacısı .

Küçücük dükkanda, ekoseli örtüleriyle baya güzel bir iş çıkaran mekanın tek negatif yanı öğle saatlerinde izdiham gibi kalabalık olması. Bir pizza için uzunca beklemek sıkıyor tabii, en şahanesi de gelse önünüze gözünüz görmüyor. O yüzden 12:00 gibi gitmeyi düşünüyorsanız, erteleyin.

Mekanda pizza haricinde salat ve tatlı da bulunuyor. Pizzalar odun ateşinde piştiği için gözüm başka şeyleri görmüyor.

 

———

KAHVE ÇEKİRDEKLERİNİN KISA FİLMLERİ

McCafe yeni kısa filmlerinde başrole kahve çekirdeklerini taşıyarak, müthiş eğlenceli bir işe imza atmış.

Açtıkları micro sitede kahve çekirdekleriyle, o çok bildiğimiz filmlere yeniden hayat veriyorlar. Filmler arasında, Braveheart, Arabistanlı Lawrence, Donnie Darko gibi efsane yapımlar var.

Toronto Film Festivali sponsorluğunda ortaya çıkan işlerinde arkasında McDonald’s Canada var.

İşte McCafe Cinema‘dan Kahve Çekirdeklerinin Kısa Filmleri;

 

This Article Has 3 Comments
  1. […] Grandma, nefis tatlıları, güler yüzlü servisi ve sakin ortamı ile yeni nesil mekanların şahı olmaya devam ediyor. Yemekleri de pek leziz ama tatlı menüsü başlı başına müthiş. Özellikle bademli ve çikolatalı fırında kruvasan puding, son zamanlardaki en favori tatlım. […]

  2. […] Köy Ekmeği, Tam Buğday Köy Ekmeği, Cevizli Ekmek, Üzümlü Tarçınlı Ekmek, Ciabatta, Foccacia, Baguette ve Zeytinli Ekmek raflarında olan diğer ekmek […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir