One Day Dizisi Ne Zaman Başlıyor?

Son yıllarda çekilden kitap uyarlaması olan dizileri hatırlayalım: Bridgerton, Normal People, The Queens Gambit, Heartstopper ve biraz daha fazlası! David Nicholls’un çok sevilen ve yürek burkan romanı One Day, Netflix’te dizi uyarlaması olarak karşımıza çıkacak! İlk fragman geldi bile.

Edinburgh’da çekilen mini dizi birkaç 8 Şubat günü yayınlanacak ve kesinlikle merak ediyorum.

Başrollerini Anne Hathaway ve Jim Sturgess’in paylaştığı 2011 yapımı film versiyonundan ne kadar farklı olduğunu ve örtüştüğünü görmek de keyifli olacak. Kitabın yazarı Nicholls filmin senaryosunu yazmıştı ve Netflix dizisinin de baş yapımcısı olarak işinin başında.

One Day Dizisi Hakkında Detaylar

14 bölümden oluşan olan dizi, film yerinde kitaptan daha fazla yer kaplayacak.

Konuyu bilmeyenler için One Day, üniversitede tanışan ve iniş çıkışlarla dolu bir ilişkiye başlayan yakın arkadaş ve talihsiz aşıklar Emma ve Dexter’ın hikayesini anlatıyor. Hem kitap hem de film, karakterleri hayatlarının farklı yıllarında aynı tarihte (tanıştıkları tarih) yeniden ziyaret ederek ikilinin hayatta nasıl yön değiştirdiğini anlatmaya çalışırken, birbirlerine karşı olan duygularını da mercek altına alıyor.

Her bölümün farklı bir yıla odaklanıp odaklanmayacağını merak ediyorum.

One Day Dizisinin Konusu

Dizinin resmi konu özeti şu şekilde: “One Day, 15 Temmuz 1988’de mezuniyet gecesinde ilk kez karşılaşan Emma Morley ve Dexter Mayhew’un hikâyesini anlatıyor. Ertesi sabah kendi yollarına giderler ama gelecek yıl, ondan sonraki yıl ve onu takip eden her yıl bu sıradan günde nerede olacaklar?

“Her bölümde, bir yaş daha büyük olan Dex ve Em, bu özel tarihte büyüyüp değişirken, birlikte ve ayrı hareket edip, sevinç ve kalp kırıklığı yaşadıkları anlarda karşımıza çıkıyor.”

One Day Dizisinin Oyuncu Kadrosu

İngiliz aktör, komedyen ve This Is Going To Hurt yıldızı Ambika Mod, Emma’yı, Leo Woodall (The White Lotus) ise Dexter’ı canlandıracak.

Dizinin Yayın Tarihi Ne Zaman?

Tüm bölümler 8 Şubat Perşembe günü yayınlanacak.

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir