BAFTA 2024 Yükselen Yıldız Adayları

BAFTA (British Academy of Film and Television Arts) ödülleri arasında halk tarafından oylanan tek ödül olan, ekranın gelecek vadeden yeteneklerine verilen “Yükselen Yıldız” adayları belirlendi.

Adaylar Arasında Yer Alan İsimler

Bu yılın aday isimlerinin hepsi de; 30 yaşın altında ve oldukça ünlü.

2024 Yükselen Yıldız aday listesi, sinema ve televizyonda geçen yılın en çok konuşulan isimlerinden bazılarını ve yakın zamanda Altın Küre kazanan isimleri içeriyor. Listede beş güçlü isim var: Phoebe Dynevor (“Fair Play”, “Bridgerton”), Ayo Edebiri (“Theater Camp,” “Bottoms,” “The Bear), Jacob Elordi (“Priscilla”, “Saltburn” ), Mia McKenna-Bruce (“How to Have Sex”) ve Sophie Wilde (“Talk to Me”).

Adaylar, Daisy Edgar-Jones, Ṣọpẹ́ Dìrísù ve Himesh Patel’in yanı sıra çok sayıda yönetmen, yapımcı ve sektörün uzman isimlerinden oluşan özel bir jüri tarafından seçildi.

2023 Yılının Kazanan İsmi Kimdi?

2023 yılında “Sex Education” dizisinde yer alan ve başrolünde yer aldığı “Emily” isimli filmle de konuşulan İngiliz oyuncu Emma Mackey ödülün sahibi olmuştu.

Bu durum aynı zamanda ev sahibi avantajına da sahip olan İngiliz oyuncu Phoebe Dynevor için iyiye işaret olabilir.

Önceki yıllarda kazanan isimleri de hatırlayalım, bu kategoriden güzel seçimler çıkıyor! Micheal Ward, Lashana Lynch, Daniel Kaluuya, Tom Holland, John Boyega ve Eva Green yer alıyor.

Adaylara Nasıl Oy Verebilirsiniz?

Bu linke tıklayarak siz de favori isminize oy verebilirsiniz.

2024 BAFTA Yükselen Yıldızı, 18 Şubat’ta Londra Kraliyet Festival Salonu’nda düzenlenecek BAFTA film ödülleri töreninde belirlenecek.

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir