Journée Pâtisserie et Boulangerie

Ne kadar da havalı bir başlık atmama sebep oldu bu yazının konusu!

Öncelikle “yılın en tatlı günü” için hazır mısınız?

Fransa’nın dünyaca ünlü tatlı ve artisanal fırıncılık kültürü, Türkiye’deki yeme içme sektörü ve lezzeti sevenler ile Fransa Sarayı (Palais de France)’nda buluşuyor! Buraya kadarki kısım bile çeşitli sevinçler içinde dans ediyor olmamıza yetti bile. Tabii bir gün içerisinde en fazla ne kadar pasta yiyebiliriz o da ayrı konu!

Fransa Başkonsolosluğu ve Hybrid işbirliğiyle düzenlenen, Fransa’nın dünyaca ünlü tatlı & patisserie kültürünün Türkiye’deki profesyonel temsilcileri ve bu kültürün sevenleriyle buluşacağı ‘Journée Pâtisserie et Boulangerie’  10 Ekim’de Fransa Sarayı’nda gerçekleşiyor.

Türk ve Fransız lezzetleri aynı festivalde! Her iki ülkenin tatlı, patisserie ve fırıncılık kültürünü tanıtarak misafirlerine leziz bir deneyim yaşatmayı amaçlayan ‘Journée Pâtisserie et Boulangerie’,yemek kültürlerinin, kullandıkları dil ve tat ne olursa olsun insanları buluşturduğu fikrinden yola çıkıyor.

Pastanızı nasıl almak istersiniz?

Biletlerin Biletix üzerinden satışa çıkacağı ve gelen konukların baştan çıkaran lezzetlerden gün boyu sınırsız olarak tadabileceği ‘Journée Pâtisserie et Boulangerie’e aralarında La Petite Maison, Fauchon, Nicole, Neolokal, Five O’clock, Baylan, Pâtisserie de Pera, La vie en Rose, Beyaz Fırın, Art Cafe, La Pâtisserie Lune, Coffee Sapiens, Dem Karaköy, Pare, Butterfly, Shangri-La, Mutlu Dükkan, 240 Derece, Baharat in Gram, Kruvasan, Hacı Bekir, Doğan Kaymaklı, Kurukahveci Mehmet Efendi, color.full.bakery, The Loli Shop gibi çok sevilen birçok marka katılacak.

Gün boyu katılabileceğiniz workshop ve atölyeler ise;

* Kenwood Mutfak Şefleri ile Ayşem Öztaş’tan Eşsiz Lezzetler
* Fauchon Ekler Atölyesi
* Nicole Restaurant’ın Ünlü Pâtisserie Şefi Aylin Yazıcıoğlu’dan Çikolata Atölyesi
* Lesaffre Ekmek Atölyesi
* Le Cordon Bleu İstanbul Şeflerinden Sürpriz Şovlar ve Atölyeler

Journée Pâtisserie et Boulangerie

Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir