Netflix’te İzleyebileceğiniz Seyahat Temalı Filmler

Yazı Şubat 2021 tarihinde güncellendi.

Bu başlığın içeriği en azından, “Netflix’te izleyebileceğiniz yemek temalı filmler“e göre daha dolu.

Bu filmlerdeki karakter; havada, karada, suda yolculuk yaparak insanın içine; evin kapısını açıp, bir yolcu taşıma aracına binme hissini aşılıyor.

Yola çıkmadan öncesi ve hayal kurduktan sonrası arasında bir yerlerde bu filmlere göz atabilirsiniz. Bir nev-i taşınabilir manzara listesi işte.

Not: Ben bu listeyi yaparken, filmlerin hepsi Netflix’te mevcut ama ilerleyen zamanlarda bazıları gösterimden kalkmış olabilir belki de…

Netflix’te seyredebileceğiniz seyahat temalı filmler

Up in the Air – 2009

Ryan Bingham (George Clooney), iş için sürekli seyahat eden bir karakter. Görevi de insanlara işten çıkarıldığını söylemek. Anna Kendrick’in canlandırdığı karakter Natalie ise Ryan’ın işinde, dijitalleştirme sağlama açısından tehdit oluşturuyor. Ryan, bir yandan da 10 milyon havayolu miline ulaşma eşiğinde…

Catch Me If You Can – 2002

Daha 18 yaşını doldurmadan pilot, doktor ve avukat olmayı “başaran” Frank Abagnale Jr.’ın gerçek hikayesi, hem iyi hissettiren filmlerden hem de dünya çapındaki kaçış hikayesiyle yer yer hayal kurdurtan bir film. Peşinde FBI ajanı Carl Hanratty (Tom Hanks) varken, ne kadar uzağa kaçabilir?

Chasing Coral – 2017

Bu belgesel, dünyanın farklı yerlerindeki dalgıçlar, bilim insanları ve fotoğrafçıların katılımıyla resiflerin yok oluşunu belgeleyen bir su altı mücadelesini anlatıyor. Kesinlikle çok etkileyici.

Murder Mystery – 2019

“İzlerken kendimi azıcık iyi hissedeyim” de diyorsanız Murder Mystery ideal filmlerden. Bu komedi filmi, bir cinayet gizeminin ortasında kalmış New York’lu çiftin (Jennifer Aniston ve Adam Sandler) merkezinde geçiyor. 15. evlilik yıl dönümlerini kutlamak için yola çıkarlar ve kendilerini İtalya’da bir yat partisine bulurlar. İşte cinayette tam olarak onlar yata bindikten sonra işleniyor.

Wine Country – 2019

Bu film aynı zamanda “Üzüm bağlarında geçen şarap filmleri” listesinde de yer alıyor.

Uzun zamandır arkadaş olan bu kadın grubu, içlerinden birinin 50. doğum gününü kutlamak için Napa Vadisi’nde bir hafta sonu geçirmek için yola çıkıyorlar. Şarap ve dostluk her yaraya merhem olur mu göreceğiz?

Mountain – 2017

Belgeselde, Willem Dafoe etkileyici dağları keyifli çekimler eşliğinde anlatıyor. Anlatı; insanların tarih boyunca dağlarla nasıl etkileşime girdiğine odaklanıyor. Doğanın içinde olduğunuzu hissettirecek harika çekimler var.

Ibiza – 2018

Kafa dağıtmalık, çıtır filmlerden. İş toplantısı için İspanya’ya gönderilen Harper’a arkadaşları da eşlik etmeye karar verince, maceralı günler onları bekler. Güzel gün batımları için bile izlenebilir.

The Fundamentals of Caring – 2016

Kayıp Şeylerin Bakım Kılavuzu

Filmde, engelli bir genç ve bakıcısı bir yolculuğa çıkarlar ve nefes kesen manzaralarla bizi baş başa bırakırlar.

Zindagi Na Milegi Dobara – 2011

Bu filmi henüz izlemedim ama listemde olduğu için buraya da ekliyorum. Üç okul arkadaşı, içlerinden birinin İspanya’daki bekarlığa veda partisini kutlamak için yeniden bir araya geliyor. Yolculukları boyunca hayatlarını ilgilendiren köklü bir konu üzerinde düşünmeye başlayıp, çözüm arayışına girerler.

Into the Wild – 2007

Ah, ilk izlediğimde ne kadar çok etkilenmiştim. Hala, üzerimdeki tesiri devam eder. Christopher McCandless, 22 yaşında, mezun olduktan sonra, ayrıcalıklı yaşamından vazgeçerek, macera arayışında, vahşi doğanın göbeğine yolculuğunu başlatır. Onun bu yolculuğu izlerken hem çok etkiliyor hem de baya düşündürüyor.

Seven Years in Tibet – 1997

1943’te Avusturyalı bir dağcı (Brad Pitt) Hindistan’daki İngiliz toplama kampından kaçar ve Tibet’in yolunu tutar. Orada Dalai Lama ile tanışır ve dostlukları da başlar.

Easy Rider – 1969

Netflix’te izlenebilecek seyahat filmleri

Tam bir yol hikayesi. İki hippi, motorlarına atlar ve Amerika boyunca bir yolculuğa çıkarlar.

Mamma Mia | Mamma Mia! Here We Go Again – 2008-2018

Güncelleme: Serinin ilk filmi, daha birkaç hafta öncesine kadar Netflix’te mevcuttu ama şu an için ikinci film elde kalan. Ada atmosferinde geçen film, ABBA şarkılarına dayanan modern bir müzikal. Kesinlikle, o güneşli sahillerin hakkını veriyor.

Holiday – 2006

Daimi yaşadığın yerden başka bir yere gitme isteğinin vücut bulmuş hali. Tebdil i mekan yaklaşımı işte. Kate Winslet, Jude Law, Cameron Diaz, Jack Black de işin içine girince, o evler, yapılan yolculuklar, insana kendini yepyeni hissettiren o duygu, aşk… Hepsi bu filmde.

Like Father – 2018

Düğün günü terk edilen Rachel, balayını geçireceği Karayipler gemi turuna uzun süredir görüşmediği babasıyla katılır.

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir