Succession Dördüncü Sezon Hakkında Bilinenler ve Üçüncü Sezon Notları

Succession’ın dördüncü sezonu, şüphesiz vahşi bir sezon için geri dönecek. Bu HBO dramasına olan bağlılık yeminimi tekrar güncelliyorum! İtalya sahnelerine sevgilerimi sunuyorum.

İkinci sezon öyle bir yerde bitmişti ki, üçüncü sezonu sabırla bekleyip, olan biteni izlemeye başlamak pek çoğumuz gibi benim de en çok istediğim şeylerdendi. O yüzden de üçüncü sezona dair kafamda çok başka beklentiler oluşmuştu. Ve üçüncü sezon bölümlerini izlerken “ee ne oldu şimdi!” hissine çok kapıldım. Sonra oturdum, düşündüm. Kafamdaki beklentileri bir kenara koyup, ekibin bu hikayeyi böyle anlatmak istediğine kendi kendimi ikna ettim ve sezon finalinde kendimi onların kollarına bıraktım.

Tüm parçalar hala oyunda. Sadece Kendall oyunu değiştirdi.

Succession Dördüncü Sezon Hakkında Bilinenler

Spoiler içerebilir

Üçüncü sezonda; üzgün çocuk Kendall Roy’un babasını ele geçirmeye çalıştığını ve her iki tarafın da hamlelerini izledik.

Dördüncü sezonda neler olacak?

O çarpıcı finalin ardından Succession’ın dördüncü sezonu şimdiye kadarkilerin en iyisi olacak şekilde şekilleniyor. Succession dördüncü sezonunda tek bir şey olduğu oldukça açık: hem aile hem de şirket arasında topyekün savaş. Logan’ın ailesini satmasıyla onu ayakta tutan şeyin önemli bir parçası artık orada olmayacak. Peki onun yerine ne yapacak?

Aynı şekilde, hayatlarındaki bu zorlu süreçten geçmeleri için birbirlerinden başka hiçbir şey kalmayan Shiv, Roman ve Kendall’a ne olacak?

Tüm kilit oyuncular, en önem verdikleri kişiler tarafından hayal kırıklığına uğradı. Shiv, kocası Tom tarafından sonunda ısırıldı ve onu suda ölü bıraktı. Roman için, görünüşte güvendiği tek kişi Gerri, ona sırtını döndü. Kendall, akıl sağlığına çok ama çok ince bir iple tutunuyor. Dördüncü sezon, kardeşlerin çok geç olmadan, güçlerini toplayıp ortaya çıkmalarını zorlayacak.

Roman, Kendall, Shiv

Succession dördüncü sezon oyuncu kadrosu

Ve favori karakterlerimizi nerede bıraktığımızı düşününce, tüm kadronun gelecek sezon geri döneceğini varsayabiliriz.

Yapım şirketi, Başroller Brian Cox (Logan Roy) ve dört yetişkin çocuğu Jeremy Strong (Kendall), Sarah Snook (Shiobhan), Kieran Culkin (Roman) ve Alan Ruck (Conor) ile Nicholas Braun, Matthew Macfadyen olarak mevcut oyuncu kadrosunun korunduğunu söylüyor.

Succession dördüncü sezon yayın tarihi?

2022 yılı için tabii ki beklemiyoruz. Dördüncü sezon onayı, 2021’in sonlarında geldi ve çekimler henüz başlamadı. 2023 olursa, öpüp başımıza koyalım. İlk iki sezonun prömiyeri sırasıyla 2018 ve 2019 yazlarında yapıldı, ancak üçüncü sezonun prodüksiyonu pandemi tarafından kesintiye uğradı. Sonuç olarak, Ekim 2021’de izleyebildik.

Succession Üçüncü Sezon Hakkında Notlar

Spoiler içerebilir

Succession’ın üçüncü sezon finali, şimdiye kadarki en iyi bölüm olabilir (çok şey anlatan bir bölüm). “All the Bells Say” isimli sezon finali her şeyi alt üst etti. Roy’un üç çocuğu -Kendall (Jeremy Strong), Roman (Keiran Culkin) ve Shiv (Sarah Snook) hayatlarında ilk kez bir araya geldiler, sadece Logan Roy’a (Brian Cox) karşı zafer kazanmak için.

Çocukların, babalarının Waystar Royco’yu Lukas Matsson’a (Alexander Skarsgard tarafından şahane bir şekilde oynanan Elon Musk tarzı bir teknoloji CEO’su) satmasını engellemeye yönelik son dakika girişimi geri tepti. Bakalım herkesin sonu nereye varmış.

Shiv ve Tom

Ay, bu ikisi! Yazmak inanılmaz geliyor ama Tom Wambsgans (Matthew Macfayden) ve Shiv’in evliliği teknik olarak hâlâ bir evlilik olarak sürmeye devam ediyor. Son derece mutsuz olmalarına ve Tom, Shiv’in onu ne kadar az umursadığını anlamaya başlamasına rağmen, hala birlikteler. Ama belki de uzun sürmez. Son sahnede Tom, Logan’ın ofis olarak kurulan odasına gelir ve nihai ihaneti gerçekleştirir: Logan’a çocuklarının Waystar’ın satışını engellemek için süper çoğunluk oluşturmayı planladıklarını söyler. Logan, babacan bir şekilde Tom’un omzuna vurarak onu selamlar ve teşekkür eder. Üç Roy çocuğundan sadece Shiv, bu anı yakalar. Kocasının ne yaptığını anlar ama Tom onun bildiğini bilmez. Bu, halihazırda dördüncü sezonda çok ama çok ilginç bir dinamik olabilir. Tom sonunda destekleyici rolünden çıktı ve aktif bir oyuncu oldu. Onun bu oyunun içinde olduğunu kim bilebilirdi?

Roman

Şu arkadaki kişi Roman

Ah, Roman. Ailenin küçük erkek kardeşi, kötü bir zamanda yanlışlıkla babasına gönderdiği cinsel organ fotoğrafına kadar, tüm sezon babasıyla (ve dolayısıyla Waystar’daki geleceğiyle) gerçek ilerlemeler kaydediyordu. Şirkette kıdemli bir geleceğinin olacağına fazlasıyla inanıyordu. Bu doğru mu? Kim bilir. Son buluşmada Roman, kardeşleriyle kurulan ittifak öncesi neredeyse biraz tereddüt eder. Babası ve kardeşleri arasında nasıl bir seçim yapacak ya da seçim yapmasına gerek kalacak mı göreceğiz!

Roman ve Gerri’ye (J. Smith Cameron) gelince? Gerri, kıdemli yasal konsey üyesinden geçici CEO’ya döndü ve sadakatinin Logan’da olduğunu gözler önüne serdi. Roman ve Gerri arasındaki eğlenceyi, dördüncü sezonda göremeyeceğiz gibi.

Kendall

Tüm bu spekülasyonlardan sonra, Kendall sondan bir önceki bölümde ölmedi ya buna şükürler olsun! Neredeyse havuzda boğuluyordu ve bunun bilinçli bir hareketle mi yoksa kaza eseri mi olduğu kardeşlerini endişelendirdi (Connor dahil – onu unutmadık). Bu sezon ruhen çok yıprandı Kendall’cığım.

Kendall kardeşlerine Shiv’in düğününde garsonun ölümünden sorumlu olduğunu itiraf eder. Bu itiraf sahnesi, karakterlerin özünü düşününce oldukça dokunaklıydı. Her ne kadar, temelde ahlak dışı olarak bir gencin ölümü ve örtbas edilmesini erkek kardeşlerinin sakinleştirmek için mazur görüyor olsalar da, kardeşlerin bir kez olsun bir araya geldiğini görmek güzeldi. Waystar satışını durdurmak için süper çoğunluk oylarını kullanma fikrini ortaya atan Kendall’dı. Ne yazık ki, çocuklarına ihanet eden, boşanma şartlarını yeniden müzakere etmeyi tercih edip, eski kocası Logan’ın kazanmasına izin veren anneleri oldu. YİNE!

Connor

Tamam, ailenin en büyük oğlu sensin! En büyük oğul! ‘Kız arkadaşı’ Willow onun evlilik teklifini kabul etti. ‘Salla gitsin’ diyerek tüm zamanların en romantik ‘evet’i olmasa da, tüm bu ilişki boyunca ondan gördüğümüz en coşkulu şeydi. Üçüncü sezon ayrıca bize Logan ailesinin dışındakilerin, Connor hakkında ne düşündüklerini de gösterdi. Ailesi için hem bir şaka hem de yürüyen bir saatli bomba ve internetteki çeşitli verilere göre o bir kahraman. Ailenin, Connor’ı bir sonraki ABD Başkanı olarak konumlandırmayı çok ciddi bir şekilde düşündüğü bir an var ki… Dördüncü sezonda da bu önümüze çıkar mı acaba?

Kuzen Greg

Eheheh! Kuzen Greg (Nicholas Braun) sonunda büyüyor! Avrupa’nın en tuhaf asilzadesi olmaktan “bir uçak kazası uzakta” olmakla kalmayıp, kendisini Tom’a adıyor ve yeni şirkette yeni pozisyonunda ateş etmeye hazırlanıyor. Muhtemelen. Bir kraliyet düğünü yapıp başkan yardımcısı olmayı başarabilecek biri varsa, o da kuzen Greg’dir.

Logan Roy

Tom’un bu sezonun ilk bölümlerinde söylediği sözü hatırlamak, Logan hakkında da bir şeyler söylemek demek! Tom Kendall’a, “Benim önsezim, senin kaybedeceğin yönünde (o tabii küfürlü bir kelime kullanmıştı),” dedi, “çünkü seni kaybederken çok gördüm… ve Logan’ın kaybettiğini hiç görmedim.”

Logan, yine kazandı. Anlaşmayı kendisi için tam zamanında garantiledi. Çocuklarıyla her türlü ilişkiyi -belki de sonsuza dek- yok etti ama zaten onun için hiçbir zaman çok da önemli olmadılar (Acaba!). Çocuklarının tüm kusurları görür ve ona bağlılığı gösteren kişi damadı Tom olur ve ödüllendirilmek üzere olan da Tom’dur.

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir