Yayınlanmış Birkaç Sezonu Olan Sevdiğim Diziler

Önerilerden oluşan liste yapmak; hem çok keyifli hem de eleme sisteminden ötürü sonsuzluğa uzama ihtimali olan bir olay.

Bu liste ise uzun zamandır yapmak istediğim, yayınlanmış birkaç sezonu olan dizilerden oluşuyor. “Dizi” başlığını ise şöyle daralttım: Son yıllarda çekilen, minimum iki sezonu olan, “dünyanın en iyi dizileri” listesine dönüşmeyen, yeni sezonları önümüzdeki aylarda + yıllarda gelecek olan (yakalaması daha kolay olan bir nev-i işte) …

Yayınlanmış birkaç sezonu olan o sevdiğim diziler <3

Ozark | Netflix

Açılışı hangi diziyle yapsam diye çok düşündüm ve bunu Ozark’ın hak ettiğine karar verdim. Kendi içinde keyifli bir temposu olan, dizinin içine kaptırıp gidince kısmen yavaş sayılabilecek ahegine de rahatça kapılabileceğiniz, yayınlanmış üç sezonu olan dizi.

Suç dolu bir dünyaya girmeye zorlanan biri, uyuşturucu kartelleri arasındaki şiddetli savaşları veya sırları saklamaya çalışırken ailesini de korumaya çalışacak. İşin kolay değil Marty Byrde!

Dördüncü sezonunu heyecanla bekliyorum.

Succession | BeIN Connect

Canımın içi! Bütün aile fertleri için aynı şeyi söyleyemeyeceğim ama bütün olarak kalbimdeler. Dizide en çok sevdiğim şey; karakter değişimleri + dönüşümleri + zevkleri + hayata karşı kişisel bakış açılarını detaylarda görmek, ayan beyan izlemek.

Yayınlanmış iki sezonu olan dizide (üçüncü sezon 18 Ekim’de başladı); bir medya patronu olan Logan Roy’un çocuklarıyla olan ilişkisi ve şirketini ayakta tutma mücadelesi başroldeki hikayelerden. Fakat hikayedeki detaylar oldukça zengin. Temposu ilk başta yavaş gelebilir ama sonra adım adım “vayyy” oluyor.

Üçüncü sezonu 18 Ekim itibariyle BeIN Connect’te. Şahane!

Flebag | Amazon Prime

Fleabag

Sıra da; “aldığım kararın doğru olduğunu gördükten sonra, kendimi övmeye başladığım o an” gibi bir dizi var. Flebag!

Phoebe Waller-Bridge imzalı ve yayınlanmış iki sezonu bulunan dizi; özünde bir aşk hikayesi. Yalnızlık üzerine kurnaz gözlemler ve tatmin edici bir hayat yaşamak için gerekenlere dair şefkatli iç görüler!

My Brilliant Friend | BeIN Connect

My Brilliant Friend

1950’ler, Napoli. Duruma göre yeterli iki anahtar kelime. Çirkin ve ağır ilerleyen bir şiddetin eşit bir karışımı; özellikle de ilk sezona damgasını vuruyor. İki yakın kız arkadaşın etrafında şekillenen olaylar, onların büyüme hikayesiyle yıllar içerisinde dönüşüyor. Elena Ferrante’nin romanından uyarlanan dizinin yayınlanmış iki sezonu bulunuyor. Dizi, üçüncü sezon onayını da aldı.

Killing Eve | Blu TV

The Killing Eve

Killing Eve, diğer birçok cinayet temelli drama ile karşılaştırıldığında; beklentileri altüst etmeye oldukça eğimli. Phoebe Waller-Bridge’in yazar ve yapımcı olarak etkisi; gerilimin, şokların ve kanın yanı sıra, aynı zamanda çok insani ve çok komik bir hale sebep oluyor. 2022’de yayınlanması planlanan dördüncü sezonu ile dizi final yapacak.

Better Call Saul | Netflix

Yayınlanmış beş sezonu bulunan dizi, ilk birkaç bölümü izledikten sonra insanı fena havaya sokuyor. Dizi, altıncı sezonuyla final yapacak.

Breaking Bad spin-off dizisi olan Better Call Saul, ceza avukatı Jimmy McGill’in Saul Goodman olmadığı yılları anlatan suç-drama dizisi.

Grace and Frankie | Netflix

Terapistlerin Ruh Halimize İyi Geldiğini Düşündüğü Dizi ve Filmler

Grace and Frankie, derin bir arkadaşlığı oluşturan zıtların hikayesi. Buradaki önemli mesaj; asla bir kitabı kapağına göre yargılamamalı. Dizideki hikaye, en karanlık anlarımızda bile umut ve olasılıklara ilham veriyor.

Dizinin yayınlanmış altı sezonu bulunuyor.

The Marvelous Mrs. Maisel | Amazon Prime

The Marvelous Mrs. Maisel

Bu dizi; umut veriyor, zorlukların üstesinden gelen bir karakteri gösteriyor ve tabii ki izlemesi de çok eğlenceli.

Ana karakterin mükemmel ve [idealleştirilmiş] hayatı dağılırken, gerçek benliğini ortaya çıkarmaya çabalıyor. Tek oturuşta birkaç bölüm izlemeden kapatmak mümkün değil.

Yayınlanmış üç sezonu bulunan dizinin, dördüncü sezon için de çekimlerine başlanmış.

Sex Education | Netflix

Üçüncü sezonu 17 Eylül tarihinde yayınlanan dizi; komik, ilham verici ve canlandırıcı bir etkisi olan türden. Üçüncü sezon güzelmiş!

Lovesick | Netflix

Lovesick

Yayınlanmış üç sezonu bulunan dizi, son zamanlarda keyifle izlediğim yapımlardan. Doğrusal olmayan hikaye anlatımı ve aşk ile arkadaşlık arasında oluşabilecek garip gri alanın gerçekçi tasviri nedeniyle akıp gidiyor. Dylan karakteri, cinsel yolla bulaşan hastalığı sebebiyle geçmişte beraber olduğu kız arkadaşlarını aramaya ve onları durumu haberdar etmeye başlar.

Dördüncü sezonun olup olmayacağı hakkında resmi bir açıklama henüz gelmedi diye biliyorum.

The Crown | Netflix

The Crown

Hem samimi hem de oldukça kapsamlı olan The Crown, Claire Foy tarafından oynanan Kraliçe II. Elizabeth’in yükselişinin ve saltanatının ilk birkaç yılının içeriden bir görünümünü sunuyor. Tabii, ilerleyen sezonlarda olaylar günümüze doğru aktarılmakta.

Yayınlanmış dört sezonu bulunuyor. Beşinci sezon yolda!

The Great | BeIN Connect

The Great

Yayınlanmış bir sezonu olan ve ikinci sezon onayını da alan dizi, Elle Fanning’in 18. yüzyıl Rus İmparatoriçesi Büyük Katerina’yı canlandırdığı keyifli bir atmosfere sahip. Keyif kısmı yer yer mevcut tabii. Dizi, ihtişamıyla ve o ihtişamın içindeki “gariplikle” hooop diye içine çekiyor.

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir