İki Malzemeyle Yapılan Kolay Pancake Tarifi

Pancake ve onun o alternatif tariflerine bayılmaktayım. Döne döne alternatif pancake tariflerinin hemen hemen hepsini denmeye and içtim adeta.

Özellikle de kolay ve sağlıklı olanları baş tacı etmiş olabilirim. Eğer siz de işe / okula ya da her nereye ise gitmeden önce hem doyurucu hem de lezzetli bir şeyler yemek isterseniz bu tarife göz atmanızı tavsiye ederim.

İki malzemeyle yapılan pancake; oldukça kolay bir yapım sürecine sahip. Şöyle ki;

 

Malzemeler ♥

_____________

İki yumurta

1 muz

Arzuya göre bir çimdik tarçın

 

 

Yapılışı ∴

_____________

→ Muzu bir kasede güzelce ezin. Tüm pürüzsüzlükler gidene kadar devam edebilirsiniz.

→ Başka bir kasede kırıp çırpmış olduğunuz iki yumurtayı muzla bir araya getirin. Burada devreye blender da sokabilirsiniz ama ben elimde iyice sıvı kıvam olana kadar karıştırmayı tercih ettim.

→ Elde ettiğiniz sıvı malzemeyi, kağıt havluyla yağladığınız tavaya kaşıkla ekleyin.

→ Tavanız iyice kızmışsa pancake’lere kızmaları için bir dakika vermeniz yeterli olacaktır. Eğer tam kızdığından emin değilseniz de 2-3 dakikada bu işlem tamamdır.

→ Tüm harcı bitirip pancake’ler elde ettikten sonra isterseniz tarçınla isterseniz de peynirle birlikte tüketmeye başlayabilirsiniz. Afiyet olsun.

Not: Tarçını ilk başta yumurta ve muz karışımının içine de ilave edebilirsiniz. Yerken muzun o tatlı tadından hoşlanmayanlar için isabetli olabilir. Peynir çeşitleriyle de güzel tüketilmekte.

Instagram: @fooduristik

Youtube: Fooduristik

Facebook: @fooduristik

 

This Article Has 2 Comments
  1. Ruhsuz Atmaca dedi ki:

    Çok hoş ve lezzetli görünüyor. 😀

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir