Mini Dizi Faraway Downs: Australia Filminin Genişletilmiş Hali

Hulu’nun Faraway Downs yapımı, kökleri 2008 yapımı Australia filmine dayandığı için 2023’ün en ilgi çekici mini dizisi olabilir.

Yönetmen Baz Luhrmann (Elvis, Moulin Rouge! filmlerinin yönetmeni), Australia filmini yeniden ele aldı ve altı bölümlük bir mini dizi halinde genişletti. Dizi, 26 Kasım’da Hulu’da gösterime girecek. Dizinin fragmanı da aşağıda.

“Avustralya’da filmin kendine ait bir hayatı olsa da bu hikayenin başka bir anlatımı daha vardı”.

Luhrmann, proje Haziran 2022’de duyurulduğunda farklı katmanlara, nüanslara ve hatta alternatif olay örgüsü değişimlerine sahip, bir formatı keşfetmemize olanak sağladığı yönünde açıklamalar yaptı.

Luhrmann: “Aynı yaklaşımdan oluşturulan Faraway Downs, izleyiciler için Avustralya’nın yeni bir varyasyonu keşfetmek gibi olacak.”

Faraway Downs Dizisinin Konusu

Dizi, Avustralya’dakiyle aynı temel hikayeye sahip olacak: Büyük bir sığır çiftliğini miras alan Leydi Sarah Ashley’nin (Nicole Kidman) hikayesi. Bir sığır baronu olan Kral Carney (Bryan Brown), onun topraklarını ele geçirmek için planlar yapar ve çiftliği korumak için de isteksizce bir sığır çobanıyla (Hugh Jackman) güçlerini birleştirir. Hikaye, hükümetin artık “Çalınan Nesiller” olarak bilinen acımasız ırkçı politikasının sonucu olan iki ırklı Avustralyalı yerli çocuk Nullah’ın (Brandon Walters) gözünden görülüyor.

Filme çok bayılmamıştım zaten o yüzden bu yeniden yorum beni çok heyecanlandırmadı ama belki yönetmen de çektiği filme zamanında bakıp çok beğenmediyse, “dur daha iyisini yapayım” demiştir diye düşünmek istiyorum.

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir