The Crown Altıncı Sezonun Dikkat Çeken Diana Anlatımı

Netflix’in popüler draması The Crown, Kraliçe II. Elizabeth ve ailesinin 20. yüzyıldaki yaşamını titizlikle anlatan altıncı sezonunun ardından sona eriyor. Bu yılın sonlarında prömiyeri yapılacak olan The Crown final sezonunda; Prenses Diana’nın ölümünü çevreleyen olayların yanı sıra Prens William ve Kate Middleton’un aşkları anlatılacak olan kısımlardan.

Dizi, ilk kez yayınlandığı 2016 yılından bu yana izleyicilerden büyük beğeni topladı ancak bir kesim de Netflix’in, dizinin tarihsel gerçekler yerine bir kurgu çalışması olduğunu açıklayan bilgilendirme notu eklenmesini talep ediyor. Yedi yıl önceki prömiyerinden bu yana The Crown, Claire Foy (birinci ve ikinci sezonlarda Kraliçe Elizabeth) ve Josh O’Connor (üçüncü ve dördüncü sezonlarda Prens Charles) dahil olmak üzere 21 galibiyetle toplam 69 Emmy adaylığı elde etti.

The Crown Altıncı Sezonda Neler Yaşanacak?

Merakla beklenen altıncı sezon, Prenses Diana’nın 1997’deki trajik ölümüyle damgasını vuran 90’ların sonları ve 2000’lerin başlarını kapsayacak. Dizi aynı zamanda Prens William ve Kate Middleton’ın aşklarının başlangıcını da görecek. Netflix’in altıncı sezonun tanıtım afişinde kullanılan görselle konuşulmaya devam ediyor.

Afişte; Diana’nın, ölümünden bir hafta önce tatildeyken bir yatın trampleninde tek başına oturduğu o ünlü fotoğrafına gönderme yaparak mavi bir mayoyla iskelede tek başına oturduğunu gösteriyor. Yeni erkek arkadaşı Dodi Al Fayed ile Fransa’nın güneyinde.

The Crown Altıncı Sezon Oyuncu Kadrosu?

Yeni sezonda Kraliçe II. Elizabeth rolünde Imelda Staunton, Prenses Diana rolünde Elizabeth Debicki, Prens Williams rolünde Ed McVey, Prens Harry rolünde Luther Ford, Kate Middleton rolünde Meg Bellamy, Prens Phillip rolünde Jonathan Pryce, Prens Charles rolünde Dominic West ve Olivia Williams rol alacak.

Diana’yı daha önceki sezonlarda Emma Corrin canlandırmıştı. Debicki, rolü üstlenme konusunda Variety dergisine şu açıklamayı yapıyor: “Neyin kaybolduğunu hiçbir zaman anlayamadım çünkü onun halk üzerinde yarattığı etkiyi deneyimlememiştim… O bana çok şey öğretti; Hayatını büyük bir cesaretle ve güçlü bir aşk ahlakıyla yaşadığını düşünüyorum. Gerçekten derinden seviyordu ve gerçekten bulduğunu bilmediğim bir şekilde sevilmeye ihtiyacı vardı.”

Diana’yı daha önceki sezonlarda Emma Corrin canlandırmıştı. Debicki, rolü üstlenme konusunda Variety dergisine şu açıklamayı yapıyor: “Neyin kaybolduğunu hiçbir zaman anlayamadım çünkü onun halk üzerinde yarattığı etkiyi deneyimlememiştim… O bana çok şey öğretti; Hayatını büyük bir cesaretle ve güçlü bir aşk ahlakıyla yaşadığını düşünüyorum. Gerçekten derinden seviyordu ve gerçekten bulduğunu bilmediğim bir şekilde sevilmeye ihtiyacı vardı.”

The Crown Altıncı Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

Netflix, The Crown’un altıncı sezonunun ilk fragmanını 9 Ekim’de yayınladı. Trailer’da, Kraliçe Elizabeth’in evinin koridorlarında yürürken genç halinin (dizinin geçmişine saygı duruşu niteliğinde Claire Foy tarafından canlandırılan hali) yaptığı bir konuşmayı dinlediğini gösteriyor.

Kişinin taç uğruna kendi arzularını nasıl bir kenara bırakması gerektiği hakkında. “Peki ya bir kenara bıraktığım hayat?”

Altıncı sezonun ilk dört bölümü 16 Kasım’da Netflix’te yayınlanacak ve ardından ikinci kısım (altı bölümden oluşuyor) 14 Aralık’ta yayınlanacak.

Prenses Diana’nın Hayaleti

Prenses Diana, The Crown’un yeni sezonunda “hayalet” olarak karşımıza çıkacak.

Birleşik Krallık kraliyet ailesinin tarihi olaylarına dayanan Netflix dramasının altıncı ve son sezonu, 16 Kasım’dan itibaren yayınlanmaya başlayacak ve prensesin 1997’de Paris’te bir araba kazasında ölümünün ardından yaşananları konu alacak.

Prenses Diana ile ilgili şu kısım şimdiden tepki çekmiş gibi görünüyor. The Crown’un son sezonunda Prenses Diana’nın hayaleti de görünecek.
Kraliyet ailesi üyeleri, Diana’nın ölümünden sonraki günlerde Prens Charles ve Kraliçe Elizabeth ile ‘hassas ve düşünceli hayali konuşmalar’ yaptığını söylüyor.

MailOnline’ın haberine göre, Elizabeth Debicki’nin canlandırdığı Diana, Charles’a hastane morgunda, bedeninin başında ağlarken resmedildikten sonra şunu söylüyor: “Hastanedeki haliniz için teşekkür ederim. Çok ham, kırık ve yakışıklı. Bunu yanıma alacağım.

“Seni çok sevdiğimi biliyorsun. O kadar derinden, o kadar acı verici ki. Artık bitti. Benim gitmem herkes için daha kolay olacak.”

Daha sonra Kraliçe II. Elizabeth, Charles’la devlet cenazesi planlarını tartışırken, Diana yeniden kraliyet üyeleriyle el ele tutuşarak ortaya çıkar ve kraliçe eski gelinine bir “devrim” başlattığını söyler.

Diana şöyle yanıtlıyor: “Korkunç olduğunu biliyorum… Herkes hatırladığı kadarıyla bize İngiliz olmanın ne demek olduğunu öğrettin. Belki sizin de öğrenmeye hazır olduğunuzu göstermenin zamanı gelmiştir.”

Tartışmanın kraliçeyi trajedinin ardından ulusa seslenmeyi kabul etmeye teşvik ettiği ileri sürülüyor.

Kraliyet hayranları bu yaklaşımı “tamamen tatsız” olarak değerlendiriyor.

Kraliyet yorumcusu Richard Fitzwilliams şu açıklamayı yapıyor “Peter Morgan’ın (dizinin senaristi) Diana’nın hayaletimsi görünümlerini senaryolaştırdığı fikri tamamen tatsız. Şüphesiz trajedi olan bir şeyi tartışmalı olacağını çok iyi bildiği bir şeye indirgemesi çok üzücü.”

Ancak Netflix bu sahnelerin “hassas ve düşünceli” olduğu konusunda açıklama yapmış!

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir