The New Look Dizisi Hakkında Kısa Notlar

Apple TV’nin yeni dizisi “The New Look” Christian Dior’un yaşamına yer verecek.

Christian Dior’un şöhrete yükseliş sürecini izlemek, heyecanla izleyeceğim yapımların başında gelir elbette. 15 Kasım günü Apple TV+, efsanevi modacıyı Ben Mendelsohn’un canlandırdığı 10 bölümlük yeni dizisi “The New Look”un duyurusunu yaptı.

“The New Look”, Dior’un Nazi işgali altındaki Paris’teki kariyer sürecini konu alıyor ve diğer Fransız tasarımcılarla birlikte moda başkentini nasıl canlı kıldıklarını gözler önüne seriyor.

“İç içe geçmiş bu destansı hikaye, Chanel’den Pierre Balmain’e, Cristóbal Balenciaga’ya ve daha fazlasına kadar Dior’un rakiplerinin şaşırtıcı hikayelerini de gözler önüne seriyor. Christian Dior’un yarattığı atölyeye, tasarımlara ve kıyafetlere çarpıcı bir bakış sunuyor.

Juliette Binoche, Coco Chanel rolünde & Emily Mortimer ise Elsa Lombardi‘yi canlandırıyor

The New Look Dizisinin Konusu

Gerçek olaylardan ilham alan ve Paris’te çekilen The New Look, moda tasarımcıları Christian Dior, Coco Chanel ve onlarla aynı dönemde sektörede yer alan çağdaşlarının II. Dünya Savaşı’nın dehşetini aşmalarını ve modern modayı başlatmalarını anlatıyor.

Dior markası; çığır açan, ikonik güzelliği ve etkisi ile öne çıkarken, Chanel’in dünyanın en ünlü moda tasarımcısı olma saltanatı da tehlikeye giriyor.

John Malkovich, Lucien Lelong rolünde

Dizinin tanıtım içeriğinde şu bilgiler yer alıyor:

Dior 1942’de ordudan ayrıldıktan sonra Balmain ile birlikte Lucien Lelong’un ana tasarımcısı olarak çalıştı. Beş yıl sonra Dior, kendi adını taşıyan markayı piyasaya sürecek ve adını moda tarihinde sağlamlaştıracak olan “New Look”u piyasaya sürecekti.

Kum saati siluetiyle öne çıkan “New Look / Yeni Görünüm” bel çevresini vurguluyor ve tam baldır boyu etekler içeriyordu. Kadınsı tasarım, İkinci Dünya Savaşı sırasında faydacı modanın yaygınlaşmasının ardından devrim niteliğinde kabul edildi.

Dizinin kadrosunda Coco Chanel rolünde Juliette Binoche, Catherine Dior rolünde Maisie Williams ve Lucien Lelong rolünde John Malkovich yer alıyor.

Maisie Williams, Catherine Dior rolünde

The New Look Ne Zaman Yayınlanacak?

“The New Look”un ilk üç bölümü 14 Şubat 2024 tarihinde yayınlanacak ve ardından 3 Nisan’a kadar her çarşamba yeni bölümü gelecek.

Yapımcılığını Apple Studios ve DB-AK Productions’ın üstlendiği “The New Look”un senaristliği, yürütücü yapımcılığı ve yönetmenliği Todd A. Kessler tarafından yapılıyor.

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir