Yemek Yemeyi Hakkını Vererek Seven Üç Burç

Burçlarla ilgili içerikleri takip etmeyi uzun zamandır yapmıyorum ama bu başlığı görünce gözüm bir kaydı. Bustle.com‘da yer alan içeriğin detaylı notlarını aşağıya bırakıyorum.

Bir yemek meraklısını bir mil öteden fark etmek mümkün (öyle mi?).

Yazıda yemek konusunda yüksek ilgisi olan kişi için kullanılan tanım şu: “Yemek tutkunu olan, yemek yemeyi seven ve bununla beraber her zaman için malzeme, restoran ve yemek kitapları kısmında da en yeni ve en iyinin peşinde olan kişidir. Ve evet, bu durum birkaç burç için mükemmel bir uyum taşıyor.”

Astroloji uygulaması Cosmic Fusion’ın kurucusu Michelle Bell’e göre, bu kişinin; ister konfor, lüks ve bir arada olma duygusu olsun, isterse bunların tümü olsun, yemeğin temsil ettiği şeyleri sevdiği kesin. Bazı burçlar bir sandviç yapmaktan yeterli mutluluğu duysa da, bir yemek tutkunu en lezzetli hardalı, en kremamsı (benim için dokulu olması önemli) humusu ve ekşi mayalı ekmeği kullanmak isteyecektir.

Lezzetleri, karmaşıklıkları ve paylaşmayı da severler. Arkadaşlarıyla yemek yemeye gittiklerinde “yemek meraklısı kişi” masaya sipariş vermekten kendini alıkoyamaz. Menüdeki her detay hakkında bildiklerini anlatıyor ve sizden her şeyi denemenizi istiyor olabilirler.

Sonuç; bir astroloğa göre yemek yemeyi hakkını vererek seven üç burç.

Kendi notum: Yazının bütünlüğü açısından da, burada yemekle ilişikili bahsi geçen kişinin durup durup yemek yiyen bir tanıma sahip olmadığını ekleyeyim. Yazının devamını okurken de; seçimlerini gusto kavramı eşliğinde yapan kişi olarak göz önünde bulundurabilirsiniz.

Spoiler vereyim: Benim burcum olan Başak yok listede 🙂

Boğa

Michelle Bell, Boğa burcunun lüks ve konfora olan tutkusuyla tanındığını ve bunun yemek tercihlerine de yansıdığını söylüyor. Ve tutku gezegeni Venüs tarafından yönetilen bir burç olarak, ekstra rafine bir damak zevkine sahip olmaları oldukça yüksek bir olasılık.

Bell, “Zodyaktaki en şehvetli burçlardan biri olan Boğa; iyi hazırlanmış yemeklerin dokularından, aromalarından ve tatlarından büyük zevk alır” diyor. Yemekten önce sadece yiyeceklerinin fotoğrafını çekip yemek temalı Instagram’larında paylaşmakla kalmayacaklar, aynı zamanda gerçek bir şef gibi yemeklerini “asidik” gibi kelimeler kullanarak tanımlayacaklar.

Boğa burcu bir yerde mutluysa orası onun mutfağıdır. Bell, “Sabırları onları yavaş ve istikrarlı bir yaklaşım gerektiren pişirme yöntemlerinde mükemmel kılıyor” diyor. “Yüksek kaliteli malzemelere ve iyi hazırlanmış yemeklere değer veriyorlar, bu da onları astrolojideki en büyük yemek tutkunlarından biri yapıyor.”

Hayırlı olsun.

Yengeç

Bell, “Beslenme ve rahatlık ile ilişkilendirilen Ay tarafından yönetilen Yengeç burcunun genellikle yemekle derin bir duygusal bağı vardır” diyor. En sevdikleri yemek ve tariflerden oluşan uzun bir listeleri var ve bunları tanıdıkları herkesle paylaşmak için sabırsızlanıyorlar.

Su burcu olan Yengeç, hem yemek yapmayı hem de aynı zamanda ev sahipliği yapmayı seviyor. Bell, “Ailelerine ve arkadaşlarına lezzetli yemekler ve rahatlık sunmak onlar içim olmazsa olmazlardan” diyor. “Bu onların duygularını ifade etme ve sevdiklerini besleme yolları.”

Yengeçler, şarküteri masası oluşturmayı veya etrafında oturmayı önemserler. Lokal bir barda bir sıkış tıkış oturmaktan rahatsız olmazlar.

Aslan

Aslan her yemeği bir deneyime dönüştürmeyi seviyor. Dışarıda ayak üstü yemek yerine oturup mümkün olduğu kadar uzun süreye yayarak keyif yapmayı önemserler. Bell, “Kendini ifade etmeyi ve dramayı yöneten Güneş’in etkisi altında olan Aslanlar, genellikle yemeği sadece yiyecek olarak değil aynı zamanda bir deneyim olarak görüyorlar” diyor.

Şehirdeki en iyi restoranların hepsini bilirler. Bir şef benzersiz bir şey hazırlıyorsa bunu denemek için sabırsızlanırlar. Ve bu eğilim seyahat ederken daha da artıyor. İster yeni bir şehirde ister farklı bir ülkede olsun, Aslan burcu yerel halkın ne yediğini bilmek isteyecek ve hepsini deneyecektir.

Bell, Aslanın elbette bir ateş burcu olarak yemek yemenin sosyal yönünden de hoşlandığını söylüyor. Gösterişli restoranlarda olmayı ve görülmeyi seviyorlar.

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir