Yemek ve Kahve Sevenleri Aynı Masada Buluşturan Etkinlik: Çatal Bıçak Kahve

Yemek ve Kahve Sevenleri Aynı Masada Buluşturan Etkinlik: Çatal Bıçak Kahve

Yemek ve Kahve

2-3-4 Mart tarihlerini çoktan bir kenara not edenlere sözüm yok ama bu tarihlerin kendileri için, şimdilik,  bir şey ifade etmeyen tatlı insanlara bir etkinlik önerim olacak; Çatal Bıçak Kahve

Aşağıya etkinlik ile ilgili detayları bırakıyorum. Etkinlik yeri de SUPA. Nefis bir ortamı var.

 

Etkinlik yeri Suriye Pasajı’ndaki SUPA

Çikolatalı bir keki banmaktan öteye gitmediğimiz, kruvasanla özdeşleştirdiğimiz, yemekle birlikte düşünmeye bile hayal gücümüzün zorlandığı kahve nasıl olur da bir biftek ya da tütsülenmiş istiridye, bol baharatlı bir sebze garnitürü, fırınlanmış rezene ve hatta poşe edilmiş yumurta üzerinde bir avokadoyla şaşırtıcı bir uyum yakalayabiliyor.

İşte bu noktada yemek ve yemeğe eşlik eden her şeyi sosyal yaşamın merkezine oturan ekibinin şefleriyle Türkiye’deki kahve kültürünü yeniden biçimlendiren Probador Colectiva, kahve ve kahveye eşlik eden yemeklere olan bakış açınızı değiştirmek gibi iddialı, cesur ve sorgulayıcı bir etkinliğe imza atıyor.

 

Gizem Sarıbıyık’ın şahane tabakları da etkinlik alanında olacak

Çatal Bıçak Kahve adını verdiğimiz ve bir seri olarak kurguladığımız bu etkinlik, İstanbul’da ve Türkiye’de kahve-yemek uyumu üzerine kurgulanan ilk pop-up etkinliktir. Probador Collectiva’nın özel olarak seçip kavuracağı ve farklı demleme teknikleriyle belli karakteristiklerini ön plana çıkaracağı kahvelerle AŞ’ın ufku açık şefleri tarafından onlarla uyumlu olacak şekilde geliştirilen reçeteleri sizlerin de tecrübe etmenizi sağlamak için bir araya geliyoruz ve yaratmaya çalıştığımız yeni düşünce tarzlarını paylaşmak üzere, sizleri aramızda görmek istiyoruz.

 

Barınak Gönüllüleri Derneği’nin sokak hayvanları için tasarladıkları çantalar, t-shirtler, cüzdanlar ve defterler 2-4 Mart tarihlerinde SUPA’da.


Etkinlik 2-3-4 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecektir ve gündüz / akşam olmak üzere iki düzende kurgulanmıştır.

Detayları:

3-4 Mart 2017 19.00-22.00 Kahve-Yemek Uyumu Akşam Yemeği (Rezervasyon gereklidir, yemeğe katılım ücreti 125 TL’dir)

Şeflerin seçilen kahve çekirdekleri ve demleme tekniklerinden hareket ederek tasarladığı tadım menüsü, kısıtlı sayıda misafirin tecrübe edeceği şekilde kurgulanmıştır. Klasik bir tadım mönüsü kurgusunun hâkim olacağı yemekte 4 ayrı tabak sunulacaktır. İlk 3 yemek kahveyle, sonuncusu ise yine ekibimiz tarafından Michael Chung rehberliğinde hazırlanan kahveli bir kraft bira ile eşleştirilecek, yemeğin sonunda ise yine ikinci bir kraft bira ikram edilecektir.

2-3-4 Mart 2017 11.00-16.00 Pop-up Kahve-Yemek Servisi (giriş ücretsizdir ve rezervasyona gerek yoktur)

3 adet demleme kahve türü ile bu kahvelere uygun tasarlanmış 3 yemek reçetesinin tecrübe edilebileceği bir düzene sahip olacaktır. Gündüz etkinlikleri aynı zamanda, tasarımcıların etkinlik özelinde hazırladıkları ürünlerini satabilecekleri bir tasarım pazarı olarak da kurgulanmaktadır.

Kahve ve yemek uyumu üzerine yapılan çalışmaların ve fikirlerin paylaşılacağı açık atölyeler de düzenleneceği Çatal Bıçak Kahve gündüz etkinliklerinde, yemek, kültür, tasarım ve tarım üzerine konuşmalar da düzenlenecektir.

 

Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir