Astrokartografiye Göre Seyahat Planı Yapmak | Bilmeniz Gerekenler

Seyahat odaklı yazılara geri dönmenin heyecanıyla bilgisayarın başına oturdum. Seyahat bizi değiştirir ve iyileştirir, gelişmemize yardımcı olur.

Astrokartografi ile tatil planlamak da çok “eğlenceli” olabilir.

Astrolojinin, gökyüzünün dilinin pratikte sonsuz uygulamaları var ve bunlardan biri de; dünyanın belirli bir yerindeyken nasıl hissedeceğiniz ve ne yapacağınızla ilgili okumalar yapmak olabilir.

Evet, astroloji, nereye seyahat ettiğinize veya hareket ettiğinize bağlı olarak enerjinizin nasıl değişebileceğini ölçmenize izin verebilir. Kendinizi en yaratıcı hissettiğiniz veya daha derinlere inip nerede zorlanabileceğinizi saptayabilirsiniz. Bunu yapmanıza yardımcı olabilecek sistem: astrokartografi veya konumsal astroloji, 1970’lerde astrolog Jim Lewis’in öncülük ettiği ve astrolojik doğum haritanızı bir dünya haritasıyla karşılaştırmayı içeren bir sistem. Özetle astrokartografi: gezegenlerin yerleşimi ile ilgili enerjinin incelenmesi ve bu enerjileri coğrafi konumumuza göre nasıl hissettiğimiz. Nerede yaşamanız veya bir sonraki seyahati nereye gerçekleştirmeniz konusunda destek alabilirsiniz.

İşte başlamak için bilmeniz gerekenler.

Not : Aşağıdaki bilgileri konunun uzmanı astrologların notlarını derleyerek oluşturdum. Kişisel notlarım değil hiç biri 🙂 Lisa Stardust bu isimlerden biri mesela.

Her Şey Doğum Haritanızla Başlar

Dünyaya geldiğiniz zamanı ve yeri tam olarak bildiğiniz sürece, doğduğunuz andaki gökyüzünün doğru bir görüntüsünü oluşturabilirsiniz. Ve bu bilgilerden, bugünlerde genellikle yazılım aracılığıyla, ancak manuel olarak da yapılabiliyor – doğum veya doğum haritası olarak adlandırılan evler, dereceler ve gezegenler ile güneş + ay arasındaki ilişkiler gibi astrolojik bağlantılarınız hakkında daha fazla bilgi sunan diğer detaylar. Şu siteden yardım alabilirsiniz.

Doğum haritanızı aldıktan sonra, doğum bilgileriniz ve doğduğunuz sırada güneşin, ayın ve gezegenlerin Dünya’ya göre konumlarını karşılaştırmayı içeren astrokartografiye dahil olmaya hazırsınız.

Haritaya baktığınızda; listelenen gezegen gliflerini (her gezegeni temsil eden semboller) ve evleri göreceksiniz. Sizin için ideal olan yerleri görüntülemek için aşağı uzanan çizgiyi takip edin. Çizgiler belirli bir bölgeyi, şehri veya yeri gösterir.

Mini özet:

İhtiyacınız olan bilgileri toplayın: isim, doğum tarihi, doğum şehri (kolay), doğum saati (kısmen o kadar kolay değil). Doğum saatiniz en az yarım saate kadar farklılık gösterebilir.

Ayrıntılarınızı şuraya ya da astro.com‘a (ben bundan memnun kaldım) girin.

Dünyanın her yerine bakın, haritanın her yerindeki şehirlere ve çizgilere tıklayın, haritanızın sizin ve dünyadaki o yer için çıkan otomatik yorumlamayı okuyun. Size daha fazla anlam derinliği katması için her satırın adını google’da aratabilirsiniz.

Bir açıklama elde etmek için gezegenlere, çizgilere, geçiş noktalarına veya haritadaki herhangi bir noktaya tıklamanız yeterlidir.

Harita; Güneş, Ay, gezegenler ve Ay’ın Düğümleri ile bağlantılı olan tüm alanları ve dört ana evin (AS, DS, MC ve IC) başlangıç ​​noktalarını gösteriyor. Bu yerlerde, belirli bir kozmik ilkenin enerjisi daha belirgindir. Her gezegen, eksenler üzerindeki dört olası noktayla bağlantı kuran aynı renkteki dört çizgiyle temsil ediliyor.

Haritanın üstünde ve altında da, çizgilere uygun astrolojik semboller yer alıyor. Bu şekilde, her gezegen ve bağlantı hattı arasındaki bağlantıyı tanımak kolaydır.

Astrokartografi Haritasının Temelleri

Doğum haritası ayrıntılarınızın ve bir dünya haritasının birleşimi olan kendi benzersiz astrokartografi haritanıza baktığınızda, kıtalar ve okyanuslar üzerinde dikey olarak yukarı ve aşağı uzanan bir dizi çizgi bulunduğunu göreceksiniz. Her çizgi bir gezegene ve onun doğduğunuz andaki gökyüzündeki konumuna karşılık geliyor ve her gezegen çizgisi coğrafi olarak o çizgiye yakın olduğunuzda deneyimleyeceğiniz kendi benzersiz enerjisini sunuyor.

Tıpkı doğum haritası gibi, astrokartografi haritasında da gezegenleri anlamak önemlidir. Çizgilerin enerjilerini belirlerler.

Hızlı bir özet:

İpucu: Astrokartografiyi kullanırken Güneş, Venüs ve Jüpiter gibi faydalı gezegenlerin çizgilerini kullanmak en iyisidir. Merkür nötrdür. Ay rahatlık ve sıcaklık katar.

Güneş: Bu çizginin yakınında bir yere seyahat etmek veya yaşamak, daha fazla güvene, daha parlak bir ruh haline ve vücudunuzda normalden daha rahat olduğunuz hissine yol açacaktır. Güneş iradenizi ve egonuzu temsil eder. Kararlılığımızı ve ne yapmaya çalıştığımızı belirler. Güneş hatları boyunca düşen yerler, parlamanıza ve en iyi hayatınızı yaşamanıza izin vermeye aday.

Ay: Ay tamamen duygularla ilgili olduğu için, bu çizgiye yakın olduğunuzda kendini hassas hissedebilirsiniz. Ay, duygusal yönünüzü, ev hayatınızı, beslenmenizi ve nostaljinizi temsil eder. Ay ile ilişkili çizgiler, sizi duygusal olarak rahat hissettiren bir konum belirler.

Merkür: Haberci gezegenin çizgisine yakın olmak, düşünme ve iletişim kurma yeteneğinizi artırabilir. Bu çizgi; seyahat, kardeşler ve ağ oluşturma gezegenidir. Merkür ile ilişkili çizgi, sosyal ve profesyonel olarak sizin için harika olan bir yeri gösterir. Hatta kardeşlerinizle daha yakın olmanıza olanak sağlayabilir.

Venüs: Aşk, güzellik ve para gezegeninin çizgisine yakın olmak sizi ekstra çekici, romantik ve yaratıcı arayışlar için bir parça mıknatıs yapabilir. Bu gezegen; aşkı, ilişkileri, güveni, parayı ve iyi yaşamın zevklerini temsil eder. Venüs’ü temsil eden bir çizgi, hassas bir ortaklık içinde olabileceğiniz, para kazanabileceğiniz ve harika bir sosyal hayata sahip olabileceğiniz bir yeri gösterir.

Mars: Mars iletişimi, enerjiyi ve seksi yönettiğinden, çizgisine yakın olmak sizi daha cesur ve belki de biraz daha tartışmacı yapabilir. Tutku gezegenidir. Mars, işleri halletmek ve elimizdeki projeleri tamamlamak için bizi motive ediyor. Aynı zamanda arzularımızı da temsil eder. Mars hattınız bir lokasyondan geçiyorsa, o bölgede macera ve aktivite dolu bir hayat yaşayacaksınız demektir.

Jüpiter: Büyüteç, servet artırıcı bu gezegenle ilişkili çizgide yaşamak veya ziyaret etmek çok fazla şans ve bolluk getirebilir. Felsefi, özgür düşünen, şanslı Jüpiter, bir konumdan geçerken baktığı bölgeye iyi hisler ve pozitiflik getirir. Sizi daha fazla risk almaya ve daha spontan olmaya teşvik edecek. Ayrıca, hayatınıza iyimserlik katmaya hazır.

Satürn: Görev yöneticisi gezegeni, tamamen öğütme taşına burnunuzu sokmak, sınırlar koymak, sınırlamaları kabul etmek ve temelde bir yetişkin olmakla ilgili. Bu nedenle, bu çizginin yakınında yaşamak veya seyhat etmek olgunluğu artırabilir, ancak bazen biraz moral bozucu gibi de gelebilir. Satürn, astrolojinin görev yöneticisi olduğu için enerjiyi biraz ‘boğucu’ hale getirebilir. Önemli evrakları dosyalamamızı, yataklarımızı yapmamızı ve ev işlerimizi yapmamızı sağlar. Aynı zamanda bize büyük karmik dersler de veriyor. Bir yer Satürn çizginizin civarına düşerse, bölgede görev dolu bir yapı yaşamı sürmeyi bekleyebilirsiniz.

Uranüs: Ani değişim getiren asi gezegenin çizgisine yakın olmak, geleneklere karşı çıkmanız için size ilham verebilir. Bu bir devrim ve uyanış gezegeni (hem kişisel hem de küresel düzeyde). Bu çizgiye düşen herhangi bir alan sizi asi, siyasette veya toplum ilişkilerinde aktif hale getirebilir. Ayrıca, Uranüs hattınıza bakan alanlarda bir rutine sahip olmak zor olabilir.

Neptün: Bu rüya gibi, düşünceyi tehdit eden gezegenin çizgisine yakın olmak, hayal gücünüzü güçlendirebilir ama aynı zamanda sizi yanılsamaya ve gerçeklerden kaçmaya daha yatkın hale getirebilir. Neptün hattınız bir bölgede aktif olursa, hayaller, yaratıcılık, fantezi ve koşulsuz duygular hayatınıza eklenir. Ayrıca sizi yerel sanat veya müzik sahnesine dahil edebilir. Dikkat edilmesi gereken tek şey, bu gezegenin daha düşük bir titreşimde kafa karışıklığı, yanılsama ve aldatma ekleyebilmesidir.

Plüton: Dönüşüm, güç, ölüm ve yeniden doğuş gezegeniyle ilişkili çizgiye yakınlık, hepsini yakmanızı ve yeniden başlamanızı gerektirebilir. Bu dönüştürücü gezegen, büyümeyi reddederseniz başkalarıyla güç mücadelelerine yol açabilir; bu, bölgenin değişime açık olarak bize getirdiği evrimsel titreşimlere yaslanmanın önemli olduğu anlamına gelir.

Kader düğümleri (diğer adıyla ay düğümleri):

Kuzey düğüm
Hiç doğru zamanda doğru yerde olduğunuzu hissettiniz mi? Bunun nedeni, “kuzey” veya “gerçek düğümünüz”ün size orada rehberlik etmesidir. Bu yaşam için sizin kaderiniz. Bu, ikamet edeceğiniz kaderi ve yeri temsil eder.

Güney düğüm
Bir yeri ziyaret ederken hiç deja vu hissettiniz mi? Bunun nedeni, geçmiş bir yaşamda daha önce orada bulunmuş olmanızdır, bu güney ay düğümünün temsil ettiği şeydir. Güney ay düğümü, bu yaşamda uzaklaşmaya çalıştığımız şeydir.

Kuzey ve güney düğümleri (ay düğümleri): Bu matematiksel noktalarla (gerçek gök cisimlerine karşı) ilişkili çizgiler, kaderinizle (kuzey düğüm) ve karmik geçmişinizle (güney düğüm) ilgili konuşur.

Astrolo April Elliott Kent: “En güçlü astrokartografi yerlerinize taşınmak her zaman pratik ve kesin çözüm değildir, bu yerlerden faydalanmaya odaklanmak daha doğru olabilir.”

Astrokartografinizde pozitif gezegenlerin güçlü olduğu bir şehirden size şaşırtıcı teklifler de gelebilir.

Astrokartografiyi şansınızı, aşk hayatınızı veya kariyerinizi en üst düzeye çıkarmak için kullanmayı umuyorsanız, bu uygulamanın arkasındaki karmaşıklıklar nedeniyle bir astrokartografla çalışmak daha uygun olabilir. Bir astrokartograf bir haritaya baktığında, sadece tek bir çizgiye bakmayacağı için; çok daha büyük bir resme bakıyorlar.

Sonuç olarak: Astrokartografi, kaderiniz yıldızlara yazılmış gibi görünse de, bunu daha çok bir hava durumu tahmini olarak düşünebilirsiniz – seyahat ederken veya taşındığınızda neyle karşılaşacağınızı bekleyebileceğiniz konusunda yardımcı bir fikir. Nihayetinde, benzersiz haritanızın sunduğu bilgileri nasıl uygulamayı seçeceğiniz tamamen size kalmış.

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir