Roma Alternatif Yeme İçme Önerileri

Başlıkta yer alan alternatif kelimesi akıllara pizza ya da makarnaya alternatif Roma yeme-içme önerilerini getirmesin tabii 🙂

Burada bahsi geçen alternatif listede; daha az turistik bol lokal mekanlar size göz kırpıyor olacak.

Koskoca şehir olan Roma’da elbette ki alanında çok iyi olan pek çok restaurant mevcut. O yüzden bu listeyi hazırlarken bakış açımı biraz daha küçültmeyi tercih ettim. Odak noktam; Vatikan oldu. Küçülte küçülte bu kadar daraldımfgdg.

 

Bir şehir devleti olan Vatikan, Roma’da beni en çok etkileyen noktalardan oldu elbette pek çoğunuz gibi. Roma seyahatim boyunca Vatikan’a yakın bir otelde kaldığım için aramızda güçlü bir gönül bağı kuruldu ister istemez.

Bir şehir devleti olan Vatikan’a yoğunlaşarak bence çok lezzetli olan bir yeme-içme listesi hazırladım. Sizler de beğenirseniz elden ele dolaştırabilirsiniz.

Roma Seyahatinde İşinize Yarayacak 8 Uygulama

Giacomelli | Rezervasyon isabetli olabilir 

Enfes pizza. Vatikan bölgesinin en iyilerinden bence. Ucuz olduğu da söylenebilir. Enginarlı pizzasının tadına mutlaka bakmanızı tavsiye ederim. Genelde kalabalık olan bu mekanda eğer yer bulamazsanız paket servis alıp dışarıda yayıla yayıla da yiyebilirsiniz.

Mekanın duvarlarında asılı olan Keanu Reeves’li hatıra kareleri de iştahınızı daha da kabartıyor.

 

Hostaria – Pizzeria Dino & Toni | Rezervasyon isabetli olabilir 

Buraya mutlaka gidiniz.

Kişi başı 25 euro’ya İtalyan mutfağına dair pek çok şey tatmanız mümkün. Daha başlangıçlarda “doydum galiba” derken, peşi sıra gelen iki tabak makarnayı da yemeden bırakamıyorsunuz tabii. Sonrası da yuvarlanıp gitmece. Kendinizi Dino & Toni’ye bırakın, gerisi su gibi aksın gitsin. Tipik bir İtalyan restoranı işte; “Gürültüsü”, enerjisi, samimiyeti ve lezzeti yükseklerde. Biraz rustik bir havası ve onu sevmemek mümkün değil.

 

Panificio Bonci

Roma’nın en iyi dilim pizzalarını burada yiyebilirsiniz. Fazla mı övdüm az mı söyledim artık orasını siz de değerlendirince konuşuruz:) Tabii bir de ekmekleri nefis ve Supplì konusunda da oldukça lezzetli bir yer diyebilirim.

Yaşasın ucuz ve lezzetli pizza.

 

Bonci

Yeni bir Bonci daha. Evet, bu Bonci de çok leziz. Yukarıdaki Bonci’den en büyük farkı ise; pizza çeşidi. Brokoli, enginar, pek çok peynir çeşitleri…

Arı gibi çalışıyorlar, kalabalık bir sıra her daim sizi bekliyor olabilir, bunu atlamayın. Enginarlı pizza yemek için tam yeri. Gerçi her çeşitten azar azar alınıp mutluluğa doğru yola çıkılabilir.

Gallo Brillo

Nasıl anlatsam bilemedim. Burası tam o hayallerdeki yer. Hayatımda yediğim en iyi tiramisuydu galiba, burada yediğim. Gerçekten şahane lokal bir mekan. Sahiplerinin genç oluşu da buranın enerjisini bir hayli yükseltiyor. Yanlış hatırlamıyorsam 19:00’da açılıyor mekan, hemen gidin kurulun bir yere, başlangıçlarla başlayın tatlıya kadar uzatın. Rezervasyon yapmanızda gerekebilir, hazırlıklı gidin ama buraya mutlaka gidin.

 

L’archetto

Roma’da iyi pizza yememek mümkün değil gibi ama o kadar mekan açısından yine de isabetli bir seçim yapmaya çalışıyor insan tabii.

İşte burayı da iyi pizza için not almanızı tavsiye ederim. Uygun fiyatlı oluşu da ayrıca mutlu edici.

 

La Boccaccia

Bir dilim pizzacı daha. Ama yapacak bir şey yok. Lezizler.

Ortamı keyifli, fiyat kalitesi ve lezzeti de düşünülünce buraya da uğramanızı tavsiye ederim.

 

Osteria dell’angelo

Burası da tipik İtalyan lokantası havasını hissedebileceğiniz yerlerden. Yine 20-25 euro arası pek çok şey yiyip, karnınızı güzelce doyurabileceğiniz yerlerden. Rezervasyon gerekiyor, şanslıysanız yer bulabilirsiniz tabii.

Fata Morgana

60’a yakın dondurma çeşidiyle akılları baştan alan bu dondurmacıyı Roma’da tanıştığım Sara, şehrin en iyisi olarak tanımlıyordu. Gerçekten de acayip başarılı. Taze ve özel lezzetlerle dolu bir dondurmacı. Çikolata ve wasabili dondurmanın tadına bakmanızı öneririm.


Sicilia in Bocca

Burası diğer mekanlara göre daha pahalı ama bu listeye yakışıyor bence. Fiyat açısından çıta azıcık yükseliyor.

Sicilya ruhunun hakim olduğu bu mekanda karnınızı güzelce doyurmanın bedeli olarak 50 euro’yu gözden çıkarmalısınız. Fakat ambiyansı ve lezzetleri düşününce bu parayı hak ettiğine karar verebilirsiniz.

 

Panino Dinino

Mis gibi ucuz bir kaçamak lezzet. Panini ekmek arası yapılan bu sandviç açlık krizi halinde müthiş gitmekte. Peynir çeşitlerinden seçin, beğenin, afiyetle gömülün. Sandviçin etlisi de mevcut.

 

 

Instagram: @fooduristik

Youtube: Fooduristik

Facebook: @fooduristik

Roma Alternatif Yeme İçme Önerileri

Be the first to comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir